Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Sakın Hergün Aspirin Almayın!

aspirin

Sakın Hergün Aspirin Almayın!

Dail Mail’in yayınladığı bir habere göre her gün, düzgün bir şekilde aspirin tüken 136.000 kişi üzerinde 32 yıl boyunca araştırmalar yapılmış ve bu yapılan araştırmaların sonucunda, aspirinin düzenli kullanımının sindirim sistemi kanserleri en önce olmak üzere tüm kanser vakalarında riskli aşırı derecede azalttığını gördük ve bu bilgileri bizde sizlerle paylaşmak  için içeriği biraz daha araştırıp sizlere doğru bilgiler aktarabilmek için yola koyulduk.

Yapılan araştırmalar sonucunda aspirinin en fazla kolon kanseri üzerinde yoğun olduğu görüldü. 6 yıl boyunca aspirin tüketenlerde bu riski %19 oranında azalttığı görüldü.

Uzmanlar günde 1 çeyrek aspirin tableti içmenin bile kolon kanserinde yoğunluk ve riski %5 yok ettiğini sözlerine ekledi.

Araştırma yapanlar düzenli aspirin kullanımıyla ABD’de yılda 30.000 kanser olan kişiler İngiltere’de ise 6000 kolon, mide, pankreas ve yemek borusu kanseri vakasının önüne geçildiği tahminler arasında yer almaktadır.

Özellikle ailesinde kanser riski, kanser olan, kanserden ölen gibi durumlar varsa yani kanser geçmişi olanlar için günlük olarak düşük dozlarda aspirin tüketebileceği söylenmektedir. Birde unutmamalıyız ki aspirin iç kanamaya neden olabilir. Bunun için herkes kullanamaz lütfen doktor kontrollerine başvrunuz.

 

BİLGİLER
tarafından 08 Ekim 2016 - 15:37 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 120 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Resime Tıkla İstek Yap
Sohbet
Top 10
Kategoriler
Resime Tıkla Bizi Takip Et
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi
!--OnlineZiyaretci kodu baslangici-->
Sitemiz Hakkında!

websohbet.gen.tr son olarak itibari ile güncellenmiştir.