Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Özlem Yılmaz Biyografisi
Özlem Yılmaz Biyografisi

Özlem Yılmaz

Özlem Yılmaz Hayatı

Doğum Tarihi: 17 Temmuz 1986
Doğum Yeri: İstanbul
Mesleği: Türk sinema ve dizi oyuncusu.

17 Temmuz 1986 tarihinde İstanbul’da doğan Özlem Yılmaz aslen Rizelidir. İstanbul’un Bakirköy semtinde büyüdü. Özlem Yılmaz ilk öğretim yıllarını Kartaltepe İlköğretim Okulu’nda geçirdi ve ilk okuldan sonra kolejde okumaya başlayan oyuncu Kültür Kolejinde eğitimine devam etti.

Lise yılları ise Ataköy Cumhuriyet Lisesinde geçti. Özlem Yılmaz eğitimini bittirdikten sonra çocukluğundan beri hayali olan mesleği yani oyunculuk için eğitim aldı. Merakı, yeteneği ve ilgisi herkes tarafından biliniyordu, sinema ve tiyatro eğitimi almak üzere Müşfik Kenter’den özel ders almaya başladı. Maalesef kısa bir süre sonra oyuncu babasını kaybettiği için çalışmalarına ara vermek zorunda kaldı.

Bir yıl sonra eğitimine kaldığı yerden devam etmek için Müjdat Gezen Sanat Okuluna girdi ve oradan 2006 yılında Müjdat Gezen Actor Studio bölümünden mezun oldu.

Misak Toros’un Özlem Yılmaz’ın yaşamında büyük bir yeri vardır. Misak Toros Özlem Yılmaz’ı ilk dizi görüşmesine yönlendiren kişidir. Misak Toros aynı zamanda oyuncunun okuldaki hocasıdır.

Ayrıca Ölzem Yımaz yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın üstlendiği Karaoğlan adlı filmle sinemaya merhaba diyor. Başrollerini Özlem Yılmaz ve Volkan Keskin’in paylaştığı Karaoğlan filmi 11 Ocak 2013 te beyaz perdede gösterime başlıyor.

Dizileri:

Dedektif Memoli
Unutulmaz
Servet Avcısı
Dantel
Zoraki Koca
Dicle
Rüyalarda Buluşuruz
Felek Ne Demek
Karagümrük Yanıyor

BİLGİLER
tarafından 05 Nisan 2015 - 23:34 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 66 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Resime Tıkla İstek Yap
Sohbet
Top 10
Kategoriler
Resime Tıkla Bizi Takip Et
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi
!--OnlineZiyaretci kodu baslangici-->
Sitemiz Hakkında!

websohbet.gen.tr son olarak itibari ile güncellenmiştir.