Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Orhan Ölmez Biyografisi
Orhan Ölmez Biyografisi

Orhan Ölmez

Adi Soyadi: Orhan Ölmez
Doğum Tarihi: 01.05.1978
Doğum Yeri: Antalya & Manavgat
Çalgılar: Bağlama, Gitar, Keman, Piyano
Tarzlar: Fantezi Müzik, Türk Halk Müziği,
Kendine Has Tarzı

Hayati
Orhan Ölmez, 01.05.1978’de Antalya’nın Manavgat ilçesinde dünyaya gelmiş, çok küçük yaşlarda bağlama ile tanışmış ve böylece müzik serüvenine başlamıştır. Anadolunun çeşitli yerlerinde dönem dönem bulunmuş olan Orhan Ölmez lise yıllarında bağlamanın yanı sıra başta gitar olmak üzere çeşitli müzik aletlerine ilgi duymuş, üniversite yıllarında ise Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarında eğitim görmüş ve okul yıllarından bu yana uzun bir süre sahne çalışmalarında bulunmuştur. Gerek enstrumanıyla gerek sesiyle sahne çalışmalarına devam ederken kendine has besteleriyle dikkat çekmiş ve şimdiki durumunun sinyallerini aslında uzun zaman öncesinde vermiştir. Su Misali isimli ilk albumünün yakaladığı başarı ve edindiği dinleyici kitlesi, sanatçının uzun yıllar boyunca yapmış olduğu çalışmalarının ve edindiği birkimin doğru sonuçlara gebe olduğunun bir göstergesi olmuştur.Yaklaşık bir yıl aradan sonra Her şeyin Farkındayım isimli yeni albümüyle müzikal kimliğini koruyan ama içinde yenilikler de barındıran bir Orhan Ölmez görmekteyiz. Yapımcılığını Veysel Şimşek”in üstlendiği ve ideal Müzik tarafından hazırlanan Her şeyin Farkındayım isimli albüm, söz ve müzikleri sanatçının olan on şarkı ve birde türküden oluşmaktadır. Yıllar süren müzik hayatının kendisine sağladığı birkim ve tecrübe sayesinde Orhan Ölmez, birinci albümündeki gibi ikinci albümdeki tüm şarkılarini da düzenlemelerini kendisi yapmış ve daha çok akustik bir sound üzerine eğilerek, şarkıların barındırdığı duygu yoğunluğunu kendine özgü bir sadelikte yansıtmayı tercih etmiştir. Orhan Ölmez’in Her şeyin Farkındayım isimli ikinci albümündeki türkü, yaşayan en önemli halk ozanlarından biri olan Neşet Ertaş’a aittir ve yine Orhan Ölmez tarafından mümkün olduğunca geleneksel öğelere sadık kalınarak aranje edilmiştir. Albümünde birbirinden değerli müzisyenlerle de çalışmış olan Orhan Ölmez, bağlaması ve gitarıyla kendi şarkılarına enstrumanist olarakta duygularını katmıştır.

Albüm Damla Damla
İlkbaharın habercisi bu günlerde yepyeni Albümü Damla Damla ile Orhan ÖLMEZ yine sevenleri ile birlikte. 2003 yılında yayınlanan ilk Albümü Su Misali en çok dinlenen prodüksiyonlar arasında idi.
Mütevazi yaşamına rağmen o ve şarkıları çok sevildi.
İlkbaharın habercisi bu günlerde yepyeni Albümü Damla Damla ile Orhan ÖLMEZ yine sevenleri ile birlikte.
Orhan ÖLMEZ müzik direktörlüğünü üstlendiği Damla Damla isimli prodüksiyonla bu seneye damgasını vurmaya hazırlanıyor.
Albümde bulunan 8 şarkının söz müzik ve düzenlemeleri ayrıca iki büyük isim Orhan Gencebay ve Neşet Ertaş’ a ait eserlerin coverları sanatçının kendisine ait.
Albümün de Usta isim Orhan Gencebay’ın İki Elin Kanda Olsa da Gel isimli eseri yer alıyor. Orhan Gencebay’dan Orhan Ölmez’e tam destek!
Albümün 1 numaralı şarkısı YASADIŞI farklı çıkışı ile dikkatleri üzerinde topluyor…
Albüme ismini veren Damla Damla Su Misali ile bütünleşen ve tanınan Orhan ÖLMEZ’in devamı ve her albümde çıkardığı birbirinden değerli hitler gibi yıllar sonrada dinlenecek nitelikte.
Başta bağlama ve gitar olmak üzere birçok enstrümanı çalabilen sanatçı Albümde tüm şarkılara eşlik eden değerli müzisyenlerin yanı sıra kendiside şarkılara enstrümanlar ile eşlik etmiştir.
Sanatçı sevenleri tarafından büyük beğeni ile dinlenen 2. Albümü Her şeyin Farkındayım ile Kral TV Video Müzik Ödülleri Töreni gecesinde En İyi Fantezi Müzik Erkek Sanatçı ödülünü almıştır.
Gerek yaptığı Sahne çalışmaları gerekse Yurt dışı konserleri ile Türkiye’nin Sahnesi muhteşem sayılacak ilk 5 sanatçısı arasında yer alacak kadar iddialı performansa ve repertuara sahip.
Özel bir kanalda Ramazan ayı süresince canlı olarak 60 bölüm ekranlara gelen programı ile bu alanda da başarısını göstermiştir.

Albümleri
2003 – Su Misali
2005 – Her şeyin Farkındayım
2011 – Bilmece
2012 – Aşk Beni Sevmedi

Klipleri
2003 – Su Misali
2005 – Her şeyin Farkındayım
2008 – Damla Damla
2011 – Bilmece

BİLGİLER
tarafından 14 Mart 2015 - 21:29 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 100 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Resime Tıkla İstek Yap
Sohbet
Top 10
Kategoriler
Resime Tıkla Bizi Takip Et
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi
!--OnlineZiyaretci kodu baslangici-->
Sitemiz Hakkında!

websohbet.gen.tr son olarak itibari ile güncellenmiştir.