Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Onur Şan Biyografisi
Onur Şan Biyografisi

Onur Şan Biyografisi

Onur Şan Hayatı

Doğum Tarihi: 24.07.1981
Doğum Yeri: Sivas
Mesleği: Şarkıcı ve Oyuncu

Onur Şan, İlk orta ve liseyi ATA Kolejinde tamamladı.İstanbul Teknik üniversitesi Konservatuar Şan bölümünü tamamladı Müzik yaşantısına, 8 yaşında bağlama çalmayı öğrenerek başlayan Onur Şan, Milliyet Gazetesinin düzenlemiş olduğu, Liseler Arası THM Ses yarışmasında, gösterdiği üstün performansıyla birinci oldu. TRT’nin düzenlediği yarışmada İstanbul bölge birincisi, ardından Türkiye ikincisi seçildi . TRT’nin düzenlemiş olduğu sınavı kazanarak, “Türk Halk Müziği Sanatçısı” olmaya hak kazandı. 2000-2002 yılları arasında TRT İstanbul Radyosunda akitli THM ses sanatçısı olarak görev aldı. Bunun yanı sıra 1998 Yılında İtalya ve Fransa da düzenlenen folklor festivaline katılan genç sanatçı Türk Halk Müziği kültürünü ve sanatını yurt dışında da başarı ile temsil etti .
“Yolcular Türkü Nağme” adlı grup albümü ile Türkü severlerle ilk buluşmasını gerçekleştiren, ardından “Aşkın Mavisi” ve son olarakta “Dağlarına Kar olurum Yar” adlı albümüyle, müzik yaşamına devam eden Onur Şan, TRT ekranların da yayınlanan ve gençleri ekrana bağlayan “Halkalı Şeker” ve “Anadolu’nun Sesi” Programını başarıyla sundu. Ayrıca yine TRT ekranlarında yayınlanan, 28 bölümlük “Zeytin Dalı” adlı dizi de rol alıp, içindeki gizli kalmış oyunculuk yeteneğini, ortaya çıkararak, ikinci oyunculuk deneyimini, Kanal D ekranlarında yayınlanan, “Yaşanmış Şehir Hikayeleri” adlı dizideki rolüyle, kendini geliştirip, oyunculuk dalında da başarılı olduğunu kanıtladı. Pana filmin “Ayrılık” dizisinde bir gaziyi canlandırdı.

Gerek yurtiçi-yurtdışı, gerekse Üniversite Konserleriyle ve bar programlarıyla THM ‘ ne hizmet etmeye devam etmektedir. Derlemeleriyle, TRT arşivine büyük hizmetler sağlayan Babası A.Turan Şan, Amcası Ömer Şan ve Yengesi “Bilge Şan”, TRT İstanbul Radyosu THM sanatçılarıdır.Ayrıca şu an Akasya Durağı dizisindeki Seyit olarak da tanınır.
Ününün geniş bir tabana yayılması Seda Sayan ile yaptığı evlilik ile olmuştur.
İkili 2010 yılında boşanmıştır.

 

BİLGİLER
tarafından 16 Mayıs 2015 - 17:25 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 117 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Resime Tıkla İstek Yap
Sohbet
Top 10
Kategoriler
Resime Tıkla Bizi Takip Et
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi
!--OnlineZiyaretci kodu baslangici-->
Sitemiz Hakkında!

websohbet.gen.tr son olarak itibari ile güncellenmiştir.