Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Fransa’dan Türkiye’ye Şok Suçlama!
Fransa’dan Türkiye’ye Şok Suçlama!

Fransadan Turkiyeye Sok Suclama

Fransız emniyet teşkilatı Türkiye’den dönen cihatçıları gözaltına alıp sorguya çekmek için Paris havalimanında beklerken, cihatçıların Marsilya havalimanından ellerini kollarını sallayarak Fransa’ya girmeleri Fransa’da bir skandala neden oldu.

Fransa savunma bakanı Jean – Yves Le Drian, Türk yetkililerin uçak değişikliğini Fransız yetkililerine bildirmediklerini söyleyerek Türk yetkililerini suçladı.

France Info radyosuna konu hakkında bilgi veren Fransa savunma bakanı Jean – Yves Le Drian, geçen sene Toulouse’taki bir Yahudi okuluna kanlı saldırı düzenleyerek birçok çocuğu öldüren Muhammad Merah’ın eniştesi Abdelvahed Bagdadi (29), çocukluk arkadaşı Imad Djebali (27) ve sonradan müslüman olmuş Fransız vatandaşı Gael Maurize’den oluşan cihatçıların Türkiye tarafından iade edildiklerini söyledi. Jean – Yves Le Drian, Cihatçıları Paris’e getirecek olan uçağın pilotunun bu “özel yolcuları” emniyet sebeplerini öne sürerek uçağa almadığını, bunun üzerine cihatçıların Marsilya uçağına bindiklerini ve Türk yetkililerin bu durumu Fransız yetkililerine bildirmediklerini söyleyerek Türk yetkililerini suçladı.

CİHATÇILAR FRANSIZ POLİSİNE TESLİM OLDU

Marsilya’ya gelen ve bilgisayarlardaki bir arıza yüzünden hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadan Fransa’ya giriş yapan “tehlikeli” cihatçılar avukatları aracılığıyla yaptıkları açıklamada “Eğer arzu edilirse Fransız emniyet güçleri ile işbirliği yapabileceklerini” söylediler. Daha sonra oturdukları Hérault bölgesindeki küçük bir karakola giderek teslim olan cihatçılar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İÇİŞLERİ BAKANI CAZENEUVE, TÜRKİYE’YE GELİYOR

Bakanlar Kurulu toplantısı çıkışında basına konuşan İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, kimin nerede hata yaptığının belirlenmesi için bir soruşturma başlattıklarını söyledi. En yakın zamanda Türkiye’ye gideceğini açıklayan Fransa İçişleri Bakanı, cihatçıların İstanbul’da uçak değiştirdiklerini ve bu değişikliğin Türk yetkiler tarafından kendilerine bildirilmediğini söyledi. En kısa zamanda Türkiye’ye giderek bu ülke ile terörle mücadele konusundaki işbirliğini tekrar gözden geçireceklerini söyleyen Bernard Cazeneuve, Türk meslektaşı ile bu konuda hemfikir olduklarını açıkladı.

BİLGİLER
tarafından 25 Eylül 2014 - 11:13 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 264 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Resime Tıkla İstek Yap
Sohbet
Top 10
Kategoriler
Resime Tıkla Bizi Takip Et
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi
!--OnlineZiyaretci kodu baslangici-->
Sitemiz Hakkında!

websohbet.gen.tr son olarak itibari ile güncellenmiştir.