Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Ekrem Düzgünoğlu Biyografisi
Ekrem Düzgünoğlu Biyografisi

Ekrem Düzgünoğlu

Ekrem Düzgünoğlu Hayatı

Doğum Tarihi:
1980
Doğum Yeri: Ankara
Mesleği: Ses sanatçısı.

1980 yılında Ankara’da doğdu.Erzincan kökenLi olan sanatçı, müziğe ilk adımını küçük yaşta bağlama çalarak attı.İlk okuLda katıldığı bir müzik yarışmasında birinici oLarak Devlet Bakanlığı’ndan ödül aldı.

Orta ve Lise eğitimini Ankara”da tamamladıktan sonra İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı T.H.M ses Eğitimin Bölümünü’nü kazanarak profesyonel müzik eğitimine başladı.HaLen eğitimine devam ediyor.1999 yılında üç arkadaşıyla birLikte “Grup Çığlık’ı kurdu.Anadolu rock tarzındaki ilk aLbümLerini çıkarttılar.

Aynı yıl Ekrem Düzgünoğlu, ulus Müzik”ten çıkan “Destanlaşan Türküler” aLbümü için sanatçı Zara ile düet yaptı.ALbümden “Bir Fırtına Tuttu Bizi” türküsüne çekilen klipte geniş bir hayran kitLesine uLaştı.

2005 yıLında Zara’nın “Zamanı GeLdi” albümünün yönetmenliğini Zara ile paylaşan sanatçı, 2006′ da Gaye Aksu (iLk Adım) ve ibrahim Erkal (Yüreğinden Öpüyorum/GüLüm) ‘ün aLbüm yönetmenliğini de başarıyla üstlendi.

Sadece solist olarak değil, müzisyenlik ve bestekarlık kimLiğiyle de dinleyenlerin takdirini kazanan Ekrem Düzgünoğlu, iLk solo albümü “Karanlıktan Güneşe” ile Temmuz 2007′ de müzik dünyasındaki yerini aLıyor.

BİLGİLER
tarafından 23 Nisan 2015 - 21:31 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 63 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Resime Tıkla İstek Yap
Sohbet
Top 10
Kategoriler
Resime Tıkla Bizi Takip Et
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi
!--OnlineZiyaretci kodu baslangici-->
Sitemiz Hakkında!

websohbet.gen.tr son olarak itibari ile güncellenmiştir.