Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Didem Biyografisi
Didem Biyografisi

Didem Biyografisi

Didem Hayatı

Doğum Tarihi: 06.06.1986
Doğum Yeri: İstanbul
Mesleği: Dansöz/Oryantal

Didem Kınalı, Gaziosmanpaşa’da doğdu. Baba Zeki Kınalı baterist. Annem Tülay Ablası da düğünlerde şarkı söylüyor. Dansöz-şarkıcı bir anneyle, taksi şoförü-baterist bir babanın müzik ve müzik aletleri içinde doğan kızları Didem’in dansa yönelmesi kaçınilımaz olur. 11 yaşında dansa başlayan Didem, erkek çocuklarının arasında, sokaklarda oyun oynayarak büyür. Çocukluk yılları pek iyi geçmeyen ünlü oryantal o yıllarda babasından çok etkilenir ve onu kendine örnek alır. İlk defa bir düğünde dans eden ve ilk parasını da o zaman kazanan Didem, kazandığı ilk parayla aile bütçesine katkı sağlar. Ritmik jimnastiğe yeteneği olan Didem’in en büyük hayali dünya çapında bir sporcu olup, uluslararası müsabakalarda ülkemizi temsil etmektir. Fakat o zamanlar “Lastik Kız” lakabını taşıyan Didem’e, hayat yolu danstan yana çizilir.

İstiklal Caddesi’nde yürürken eski menajerinin telefonuyla kendisine şans kapıları açılan Didem, ertesi gün İbrahim Tatlıses ile tanışır ve İbo Show’da dans etmeye başlar. İbrahim Tatlıses ile tanıştığında 17 yaşında olan Didem, İbo Show’a ilk çıktığında hissettiklerini çok yoğun bir heyecan ve çok büyük bir gurur olarak ifade eder.

Koreografilerini gündelik hayattan esinlenerek hazırladığını belirten Oryantal Didem, zorlandığı noktalarda Nesrin Topkapı’nın desteğini alır. Nesrin Topkapı’yı dansı, kişiliği, karakteri ile örnek alırken; kendisinde çok büyük emekleri olan Hocam Sema Yıldız, Didem için birer idoldür.

İkizler burcu olan, dışa dönük, anı anına uymayan Didem, aynı zamanda çok duygusal ve eğlenceli biri olarak tanımlar kendini. Çok güçlü bir kız olduğunu, hayatı planlamayıp geldiği şekliyle yaşadığını belirten oryantal, dansı engin deniz gibi gördüğünü belirtir. Şöhrete bir türlü alışamadığını belirten Didem, sokakta tanınıyor olmayı hala yadırgamaktadır.

BİLGİLER
tarafından 17 Mayıs 2015 - 22:58 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 233 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Resime Tıkla İstek Yap
Sohbet
Top 10
Kategoriler
Resime Tıkla Bizi Takip Et
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi
!--OnlineZiyaretci kodu baslangici-->
Sitemiz Hakkında!

websohbet.gen.tr son olarak itibari ile güncellenmiştir.