Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Deniz Seki Biyografisi
Deniz Seki Biyografisi

Deniz Seki

Deniz Seki Hayatı

Doğum Tarihi: 1 Temmuz 1970
Doğum Yeri: İstanbul
Mesleği: Şarkıcı, söz yazarı, oyuncu ve sunucu.

Deniz Seki, 1 Temmuz 1970 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokulu Maçka Süheyla Artem’de, ortaokul ve liseyi de yatılı olarak Çamlıca Kız Lisesi’nde okudu. Okulu bitirdikten sonra TRT İstanbul Televizyonu’ndaki sunuculuk sınavlarına katıldı ve sınavları kazanarak TRT İstanbul Televizyonu’na girdi.

1993 yılında Melih Kibar’la tanışmasıyla birlikte sunuculuğu bıraktı ve müzisyenliğe başladı. İlk olarak reklam filmlerini seslendiren sanatçı, daha sonra Kenan Doğulu, Emel Müftüoğlu, Ege, Ferda Anıl Yarkın, Zuhal Olcay ve Yaşar gibi sanatçılara vokalistlik yaptı. 1995 yılında POP-SHOW 95 adlı şarkı yarışmasında kendi yazdığı şarkı sözüyle birinci oldu ve aradan iki yıl geçtikten sonra 1997 yılında ilk albümü olan Hiç Kimse Değilim’i piyasaya sürdü. 25 Aralık 1999 tarihinde, söz ve müziklerinin birçoğu kendisine ait olan Anlattım isimli albümü çıktı. Beklediği başarıya bu albümde ulaşan Deniz Seki, Şeffaf adlı üçüncü albümünü de Ocak 2002 tarihinde müzik severlerin beğenisine sundu.

70’li yıllarda Türkçe pop müziğinde popüler olan seçme şarkılardan oluşan 4. albümü ise Aşkların En Güzeli Eylül 2003’te çıktı. 5. albümü Aşk Denizi’ndeki 14 şarkının 13’ünün sözleri ve bestesi kendisine aittir. Ardından üç yıl aradan sonra çıkardığı Sahici albümünde yine çoğunlukla kendi bestelerini yorumladı.

13 Şubat 2009 tarihinde kokain kullandığı iddialarıyla gözaltına alınan Deniz Seki, 2 Kasım 2010 tarihinde görülen ilk duruşmada 218 gün sonra tahliye edilmiştir.

Deniz Seki, İstanbul Bakırköy’de bir hastaneye sevk edilmiş ve ameliyat olmuştu. Taburcu edilen Seki, bu sabah Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna geri götürüldü. Peki Deniz Seki kimdir? Son sağlık durumu nasıl?

Kist ameliyatı olan ünlü şarkıcı Deniz Seki dün taburcu oldu. cezaevine gönderilmesinden bir gün önce, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ndeki odasında iki ziyaretçi ağırladı. Seki’yi nişanlısı Faruk Salman ve MHP Milletvekili Lütfü Türkkan’da ziyaret etti.
Nişanlısı Faruk Salman’ın savcılıktan aldığı özel izinle tüm gününü yanında geçirdiği şarkıcıyı, MHP Milletvekili Lütfü Türkkan da ziyaret etti. İçeri girmesi mümkün olmayan ya da farklı şehirlerde yaşayan hayranları ise gönderdikleri hediyelerle Deniz Seki’ye moral vermeye çalıştı.

Antalya’dan bir hayranının kargoyla yolladığı, içinde bal, tereyağı, incir, havlu ve çorap bulunan paket, oda kapısında nöbet tutan Jandarma tarafından incelendikten sonra Salman’a teslim edildi. Bu arada o katın koridorunda dolaşan bir kedi, sık sık ünlü şarkıcının odasına girip çıkmaya başlayınca jandarma engeline takıldı. İçeri girmesi engellenen kedi, yine de oda kapısının önünden ayrılmadı.

Deniz Seki Faruk Salman’la hastanede vedalaştı

Yaklaşık 20 gün önce Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları Doğum Ana Bilim Dalı Aseptik Bölümü’nde kist ameliyatı geçiren Deniz Deki, dün taburcu oldu. Nişanlısı Faruk Salman, yeniden Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderilen Deniz Seki’yi hastanedeki son gününde yalnız bırakmadı.

HAYRANLARI DESTEK OLDU

Hürriyet’te yer alan habere göre, Deniz Seki, cezaevine gönderilmesinden bir gün önce, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ndeki odasında iki ziyaretçi ağırladı. Nişanlısı Faruk Salman’ın savcılıktan aldığı özel izinle tüm gününü yanında geçirdiği şarkıcıyı, MHP Milletvekili Lütfü Türkkan da ziyaret etti.

İçeri girmesi mümkün olmayan ya da farklı şehirlerde yaşayan hayranları ise gönderdikleri hediyelerle Deniz Seki’ye moral vermeye çalıştı. Antalya’dan bir hayranının kargoyla yolladığı, içinde bal, tereyağı, incir, havlu ve çorap bulunan paket, oda kapısında nöbet tutan jandarma tarafından incelendikten sonra Salman’a teslim edildi.Deniz Seki cezaevine geri döndü

Deniz Seki cezaevine geri döndü
Deniz Seki tedavi olduğu hastaneden taburcu edilerek, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna geri döndü. İletişin danışmanı Özgür Aras bir açıklama ile konuyu duyurdu.

İşte o açıklama;

Deniz Seki, yaşamış olduğu sağlık problemleri sebebiyle 23.02.2015 tarihinde tedavi altına alındığı İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinden bugün taburcu edilerek Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna sevk edilmiştir. Deniz Hanım’ın patolojik verileri henüz sonuçlanmamış olup, halihazırda süreç devam etmektedir.

Deniz Seki kimdir?

1 Temmuz 1970 yılında İstanbul’da doğdu. Kız lisesinden mezun olduktan sonra, sunuculuk yapmaya başladı. Ancak müziğe ilgisi daha fazlaydı. Bu yüzden 1994 yılında müzik piyasasına atıldı. Emel Müftüoğlu ve Kenan Doğulu gibi ünlü isimlere vokalistlik yaptı. 1995 senesinde şarkı yarışmasına katıldı ve bu yarışmadan birincilikle döndü.

İlk olarak ”Hiç Kimse Değilim” adlı albümü 1997 yılında piyasaya çıktı. Deniz Seki toplamda 7 albüm çıkarttı ve 3 ayrı filmde oynadı. Özel hayatıyla 2010 yılında gündemi bir hayli meşgul etti. ”Uyuştucu Ticaretine Yardım” suçundan 9 yıla kadar hapsi istendi. Ardından tutuklanan Deniz Seki 8 ay hapis yattı. Uzun zamandır aranan ve 4 yıl daha hapis yatması gereken Deniz Seki 15 Kasım 2014 tarihinde tekrar tutuklandı.

Albümleri:

Hiç Kimse Değilim
Anlattım
Şeffaf
Aşkların En Güzeli
Aşk Denizi
Sahici
Sözyaşlarım

BİLGİLER
tarafından 05 Nisan 2015 - 23:08 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 56 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Resime Tıkla İstek Yap
Sohbet
Top 10
Kategoriler
Resime Tıkla Bizi Takip Et
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi
!--OnlineZiyaretci kodu baslangici-->
Sitemiz Hakkında!

websohbet.gen.tr son olarak itibari ile güncellenmiştir.