Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Cem Yıldız Biyografisi
Cem Yıldız Biyografisi

Cem Yıldız

Cem Yıldız Hayatı

Doğum Tarihi: 1970
Doğum Yeri: Erzincan
Meslek: Türk Halk Müziği

Cem Yıldız; İlk ve orta öğretimini ERZİNCAN’da, üniversiteyi ise İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarında tamamladı. Mezuniyeti ertesinde kendi kurduğu dershanesinde müzik ve çeşitli yerlerde solfej, nota ve bağLAMA dersleri verdi. Bu dönemde birçok sanatçıya hem sahne hem albüm çalışmalarında eşlik etti.

1997 – 1999 yılları arasında Zülfü Livaneli, 1999–2004 yılları arasında Şükriye Tutkun, 2004 – 2006 yıllari arasında ise Yıldız Tilbe’ye sahne performanslarında bağlama sanatçısı olarak eşlik etti. Bununla beraber Stüdyo Müzisyenliği’ni 1999’dan itibaren sürdürmektedir. 1999 – 2000 yılları arasında “Halimiz Ahvalimiz” isimli 8 albümden oluşan Türk Halk Müziği koro albüm projesinde hem korist hem de bağlama sanatçısı olarak yeraldı.

Müzik Kariyeri
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında sahnelenen “Sultan Gelin” adlı müzikalde misafir sanatçı olarak bağlama ile eşlik etti. 2004 yılında ilk albümü “Orient EXPRESSİONS” çıktı. TürKİYE ve Avrupa’da birçok festival ve organizasyonlarda grup olarak konserler verdi. Orient Expressions Kanal D’nin sevilen dizisi “Hırsız Polis”in müziklerini de yapmıştır. Sabahat Akkiraz & Orient Expressions Külliyat adlı albümleri ile ortak sahne performanslarına devam ettiler. Aynı zamanda Cem Yıldız “İmkansiz Aşk” adlı şarkının bestecisi ve yorumcusudur. ‘Küçük Kadınlar’ dizisinin müziklerini de yapmıştır.

Diskografi
2004 yılında Orient Expressions adlı etnik-ELEKTRONİK müzik yapan grubunun albümü çıktı. 2008 yılının son aylarında grubun diğer albümü Kırık Kalpler yayınlandı. Cem Yıldız, solo olarak 2007’de “Aşk imkansız” ve Fransız müzisyen Jean Pierre Smadj ile Özbek müzisyen Rustam Mahmudzade’nin katkıları ile 2010’da “Hü” albümünü yayınladı

BİLGİLER
tarafından 01 Haziran 2015 - 22:34 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 185 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Resime Tıkla İstek Yap
Sohbet
Top 10
Kategoriler
Resime Tıkla Bizi Takip Et
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi
!--OnlineZiyaretci kodu baslangici-->
Sitemiz Hakkında!

websohbet.gen.tr son olarak itibari ile güncellenmiştir.