Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Atiye Biyografisi
Atiye Biyografisi

Atiye Biyografisi

Doğum Adı: Deniz Atiye Yılmaz
Doğum Tarihi: 22.11.1988
Doğum Yeri: Bremen/Almanya
Meslekler: Şarkıcı, Söz Yazarı, Besteci, Dansçı

Yaşam ve Kariyeri
Annesi Hollanda babası Antakya doğumlu olan Atiye, Almanya’nın Bremen şehrinde doğdu. Küçük yaşlarda piyano ve dans derslerine başladı. 8 yaşında Almanya’dan Amerika’ya taşındı, burada 6 ay yaşadıktan sonra İzmir’e yerleşti. İzmir’den Almanya’ya geri dönüşü öncesi 1 yıl Hollanda’da CKE okulunda sanat eğitimi alan Atiye, Bremen’de şan derslerine başladı. Almanya’da lise eğitimini tamamlayan sanatçı 2008 yılında Türkiye’ye geri dönüş yaptı. Atiye, ses eğitimini İzmir Devlet Opera ve Balesi Şan Pedagogu Bariton Aşkın Metiner ile sürdürmektedir.
Henüz 17 yaşında ilk stüdyo albümü “Gözyaşlarım”ı 2007 yayınladı. Albümde hem İngilizce hem de Türkçe sözlü şarkılara yer veren Atiye, çıkış şarkısı “Don’t Think” ile internette kısa zaman içerisinde popüler olmayı başardı. Bu şarkısıyla 2007 yılında düzenlenen Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde “En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı” ödülünü aldı.

2009’da ise İskender Paydaş prodüktörlüğünde hazırladığı “Atiye” isimli 2. stüdyo albümünü yayınlayan sanatçı, bu albümün ilk video klibini “Muamma” isimli şarkısına çekti. İçinde Nazan Öncel şarkısı olan “Aşkına da Sana da” ve Teoman ile düet yaptığı “Kal” isimli parçaların da yer aldığı Atiye albümünün ikinci video klibi “Salla” müzik listelerinde 1 numaraya kadar yükselerek büyük bir başarı yakaladı. Albümün dördüncü video klibi ise sanatçının Teoman’la düet yaptıkları şarkı olan “Kal” oldu ve şarkıya Gürcan Keltek yönetmenliğinde bir video klip hazırlandı. İnternet üzerindeki yasal müzik platformlarında üst sıralara çıkan şarkı aynı zamanda dönemin popüller dizilerinden biri olan “Küçük Sırlar” dizisinin jenerik müziği oldu.

Atiye, 1 yıl süren stüdyo çalışmaları sonrası 2011’de 3.stüdyo albümü “Budur”u Pasaj Müzik etiketi ile yayınladı. Türkiye’nin en önemli üç müzik adamı İskender Paydaş, Ozan Çolakoğlu ve Volga Tamöz’le çalışan Atiye’nin söz yazarı ve besteci kimliğinin de ön planda olduğu “Budur” albümünde on şarkı yer aldı. Bestesi Houssam Habib’e, sözleri İsra Gülümser’e ait albümle aynı adı taşıyan çıkış şarkısı “Budur”a Murat Küçük yönetmenliğinde video klip çekildi. Atiye’ye yeni albümünde “Güzelim” şarkısında Sultana, “Yoksun”da ise ünlü radyo DJ’i Geveze eşlik etti.
Budur albümünün ikinci video klibi 2011 de “Güzelim” şarkısına Nihat Odabaşı yönetmenliğinde hazırlandı.
2011 de Türkiye’nin iki önemli prodüktörü Ozan Doğulu ve İskender Paydaş’ın albümlerinde yer aldı. İskender Paydaş’ın ‘Zamansız Şarkılar’ albümünde Mirkelam’la Nasıl Yani şarkısını beraber seslendirdi. Ozan Doğulu’nun albümünde seslendirdi ‘Aşkistan’ şarkısının video klibi de Ketche yönetmenliğinde çekildi.
Atiye 2011 de sonuçlanan 18.MTV EMA Müzik Ödüllerinde “Best Turkish Act” ödülüne layık görüldü.

Albümleri
2007 – Gözyaşlarım
2009 – Atiye
2011 – Budur
2012 – Bring Me Back
2013 – Soygun Var

Video klipleri
Don’t Think
Muamma
Salla
Deli Ya
Kal
Dondurma
İstemem Değişmesin
Batum Türküsü
Budur
Güzelim
Bring Me Back
Bana Ne?
Soygun Var

Düetleri
Kal – Teoman ile
Güzelim – Sultana ile
Aşkistan – Ozan Doğulu ile
Nasıl Yani – İskender Paydaş ve Mirkelam ile

BİLGİLER
tarafından 21 Nisan 2015 - 22:20 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 71 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Resime Tıkla İstek Yap
Sohbet
Top 10
Kategoriler
Resime Tıkla Bizi Takip Et
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi
!--OnlineZiyaretci kodu baslangici-->
Sitemiz Hakkında!

websohbet.gen.tr son olarak itibari ile güncellenmiştir.