Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Asuman Krause Biyografisi
Asuman Krause Biyografisi

Asuman Krause

Asuman Krause Hayatı

Doğum Tarihi: 1 Mart 1976
Doğum Yeri: Almanya
Mesleği: Manken, sunucu, şarkıcı, oyuncu.

Asuman Krause, 1 Mart 1976 tarinde Almanya‘da dünyaya geldi. Annesi Türk, babası Alman asıllıdır. Krause küçük yaştayken ailesi boşandı ve kendisi annesiyle birlikte yaşamaya başladı. İlkokul 1. sınıftayken Türkiye’ye döndüler. Ankara’daki konsolosluğun okulunda bir yıl okuduktan sonra tekrar Almanya’ya dönüş yaptılar ve 1993 yılına kadar babasıyla ablası aynı evi paylaştılar.

Büyüyünce basketbolcu olmak isteyen Asuman Krause, Almanya Genç Milli Basketbol Takımı’na girdi, Berlin’in en iyi 10 oyuncusu arasındaydı. Basketbol hakemliği yaptı. Annesi, Krause 17 yaşındayken ablasıyla onu alıp Türkiye’ye geldi. Bir daha Almanya’ya dönemedi. O sıralarda Türkçe bilmiyordu. Annesi önce Ankara TED’e götürdü ama Krause’yi almadılar. İzmir Özel Türk Koleji’ne de önüne konan gazeteyi okuyamadığı için kabul edilmedi. Bodrum Lisesi’ne girdi. Böylece okula öncelik verdi ve eskisi kadar basketbol oynayamadı. Hakemlik yapmak istedi ama yaşı tutmuyordu.

Liseyi bitince annesi Alanya’ya yerleşti. Krause teyzesiyle Ankara’da yaşamaya karar verdikten sonra Alman havayolu şirketi Aero Lloyd’a girdi. Orada bilet kesmeyle işe başladı, sonra üç kişilik ofiste raporları yazdı. Süpervizörlük yaptı. Babası ateist olan Krause, gittiği Kuran Kursu’ndan sonra kendiliğinden Müslüman oldu.

Türkiye ikinci güzeli seçildikten sonra mankenliğe başladı. 2005 yılında Yaz Sabahı isimli showun sunuculuğunu üstlendi. Aynı yıl Sen Ne Dilersen adlı filminde melek rolünü üstlenerek oyunculuğa adım attı. Sonradan Görme dizisinde Metin Şentürk ile başrolü paylaştı. No Savaş Yes Manken tiyatro oyununun ardından Kandemir Konduk’un İyi Aile Çocuğu tiyatrosunda başrol alarak oyunculuğunu pekiştirdi.

Krause, 2006 yılında mankenliği bırakarak şarkıcılığa başladı. İlk albümü Çok Yalnızım’ı 2006 yılında Seyhan Müzik etiketiyle yayınladı. Mankenlikten şarkıcılığa geçtiği için yapılabilecek haksız eleştirileri önlemek için, albümü ismini vermeden radyolara gönderdi. Şarkıları genel olarak pozitif tepkiler alırken, ses rengi ise Burcu Güneş ve Emel Müftüoğlu’na benzetildi. İkinci albümü Kukla ise 2008 yılında yayınlandı. 2009 Mayıs ayına kadar Show TV’de Wipe Out programını sunan Krause, bugünlerde ise Show TV’de Wipe Out adlı yarışmanın 4. serisini sunmaktadır. Ayrıca, Star Tv’de Fear Factor Extreme adlı programı sunmuştur. 2011’in Kasım ayından itibaren ise FOX’ta yeniden yayınlanmaya başlayan Var Mısın Yok Musun isimli yarışma programının sunuculuğunu üstlenmektedir.

BİLGİLER
tarafından 06 Nisan 2015 - 22:23 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 61 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Resime Tıkla İstek Yap
Sohbet
Top 10
Kategoriler
Resime Tıkla Bizi Takip Et
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi
!--OnlineZiyaretci kodu baslangici-->
Sitemiz Hakkında!

websohbet.gen.tr son olarak itibari ile güncellenmiştir.