Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Arda Kural Biyografisi
Arda Kural Biyografisi

Arda Kural

Arda Kural Hayatı

Doğum Tarihi: 12 Nisan 1980
Doğum Yeri: Yalova
Mesleği: Oyuncu,Tiyatro Sanatçısı.

Arda Kural, Yalova Endüstri Meslek Lisesi’nde kimya okudu. 2 yıl dramaturji ve sinema eleştirmenliği eğitimi aldı. 1999’da kendi kurduğu Tiyatro Roman Tiyatrosu’nda profesyonelliğe adım attı. Bu tiyatroda ve daha sonra kurduğu Siyah Oyuncular Tiyatrosu’nda kendi yazdığı Belirtisiz Nesneler, Ben Değil Kendim, Dokuz Köyden Kovulmak, Siyah Mizah ve Aşk gibi oyunlarda rol aldı. Kral TV’de VJ’lik yaptı. İlk olarak 1999’da Eyvah Kızım Büyüdü dizisinde Altay rolüyle kamera karşısına geçti ve bu dizide Leonardo DiCaprio’ya olan benzerliğiyle tanındı. İkinci çıkışı ise 2003’te Lise Defteri dizisindeki Ediz rolüyle oldu. Son olarak, 2005’te Emret Komutanım dizisindeki Posta Ferit rolü ile geniş beğeni topladı.

Her zaman durgun ve ağırbaşlı tavırlarıyla dikkat çekti. Verdiği röportajlarda Leonardo Di Caprio’ya benzerliğiyle tanınmasından rahatsız olduğunu belirten Kural, işinde en iyisi olmak istediğini ve canlandırmak istediği karakter’in Truva filmindeki Aşil karakteri olduğunu belirtti. Koç burcu ve burcunun özelliklerini taşıyor.

Son olarak oynadığı Kubilay filmindeki 22 bin dolar alacağını alamadığından maddi çöküntüye girerek psikoz belirtileri göstermeye başladığından 28 Aralık 2012 tarihinde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırıldı. 21 Ocak 2013 tarihinde taburcu oldu ve oyunculuğu bıraktığını söyledi.

Yer aldığı projeler:

Eyvah Kızım Büyüdü
Şemsi Paşa Pasajı
Kuzenlerim
Lise Defteri
Çınaraltı
Düşenin Dostu
Canım Benim
Beşinci Boyut
Beyza’nın Kadınları
Emret Komutanım
Banyo
Sahne
Kaptan
Kelebek Çıkmazı
Çok Özel Tim

BİLGİLER
tarafından 30 Mart 2015 - 22:32 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 55 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Resime Tıkla İstek Yap
Sohbet
Top 10
Kategoriler
Resime Tıkla Bizi Takip Et
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi
!--OnlineZiyaretci kodu baslangici-->
Sitemiz Hakkında!

websohbet.gen.tr son olarak itibari ile güncellenmiştir.