Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Andropoz Nedir ?

 

Andropoz

Bir çok erkeğin muzdarip olduğu ve çok üzüldüğü vahim bir durumdur. Allah tarafından gelen Andropoz olayı kadınların yaşamış olduğu menopoz olayının hemen hemen aynısıdır.

İnsan yaşamı boyunca sürekli azalan hormonlar vardır bunlar kadınlarda östrojen ile progesteron, erkeklerde ise testesterondur. Kadınların menopozu fark edilebilir. Kadınlar adetlerinin bitmesi ile menopoz başlangıcına girerler. Fakat bu erkeklerde daha farklıdır. Bu olay erkeklerde yaşlılık belirtileri ile algılanmaktadır. Cinsiyet hormonları gençlik döneminde en yüksektedir ve yaş ilerledikçe azalarak cinsel hayatın azalmasına neden olur. 60-70 yaşlarına gelindiğinde ise vücudunuzda bulunan testesteron oranı seviyesinin 25 yaşında kinin yarısı kadar bile olmayacaktır.

Andropoz, androjen olarak bildiğimiz testesteron seviyelerinde yaşın ilerlemesi ile azalmaktadır. Ergenlikte sesin kalınlaşması, kılların artışıve erkek üsreme sisteminin maximum olmasnı sağlayan testesteron hormonunun üretimi gittikçe daha çok azalır. Andropozun belirtileri ise aynı yaşlılık gibi olacaktır. Bir kadın menopoza gidiğinde çocuk sahibi olamaz fakar bir erkek Andropoz’a girdiğinde bile çocuk sahibi olabilir. Örnek verecek olursak 1483 doğumlu olan Thomas arr tam 130 yaşında baba olmuştur. Kadınlarda ki menopoz ile karşılaştırıldığında erkeklerdeki testesteron üretiminde düşüş daha yavaş olmaktadır. 40 li yaşların başında başlayan testesteron azalması artık 60 lı yaşlarda daha çok hissedilmeye başlar. Peki bu kadar konuşmadan sonra Andropoz’un belirtilerini maddeler halinde bir sıralayalım.

-Kas Zayıflığı
-Kemik Kaybı
-Hafıza Kaybı
-Konsantrasyon Güçlüğü
-Değişken Ruh Hali
-Osteoporoz
-Yorgunluk, Bitkinlik
-Dayanıklılıkta Azalma
-Depresyon
-Libido Kaybı
-Yağ Kitlesinde Artış
-Erektil Disfonksiyon
-Testis Disfonksiyonu
-Düşük Sperm Sayısı
-Erken Boşalma

Andropoz Tedavisi :
ncelikle yaşlanma sonucu ortaya çıkan sertleşme problemiyle şeker hastalığı, yüksek tansiyon, yüksek kan yağ oranlarına bağlı sertleşme sorununun birbirinden ayırt edilmesi gerekir.
Hastalıklara bağlı ortaya çıkan sertleşme probleminde ağızdan alınan ilaçlar, vakum cihazı kullanımı, seks terapisi, penise iğne, damar cerrahileri ve mutluluk çubuğu gibi tedavi seçenekleri var.
Tek başına yaşlanmayla birlikte ortaya çıkan sertleşme sorununda ise temel neden erkeklik hormonlarının azlığıdır. Bu durumda eksik olan hormon yerine konulur.
Bu amaçla değişik yollarla kullanılabilen çeşitli ilaçlar mevcut ama bu grup ilaçlar metabolizma bozukluğu olanlarda, karaciğer veya kalp işlevlerinde sorun olanlarda ve prostat kanseri riski taşıyanlarda kullanımına çok dikkat edilmeli.
Bu grup ilaçlar prostat kanseri gelişimine neden olmaz, ancak mevcut kanser varlığında kanserin hızlı gelişimine yol açar. Bunun haricinde günümüzde sertleşme problemi olan kişilerde istenmeyen etkileri düşük, etkili ilaçlar da mevcut.

BİLGİLER
tarafından 18 Kasım 2015 - 22:47 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 138 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Resime Tıkla İstek Yap
Sohbet
Top 10
Kategoriler
Resime Tıkla Bizi Takip Et
Etiket Bulutu (Tags)
Günün Sözü

Online Ziyaretçi
!--OnlineZiyaretci kodu baslangici-->
Sitemiz Hakkında!

websohbet.gen.tr son olarak itibari ile güncellenmiştir.