2016 Yılında Gündemi Meşgul Eden En Popüler Magazin Olayları

28 Aralık 2016 Kategori Magazin

2016 Yılında Gündemi  Meşgul Eden En Popüler Magazin Olayları

2016 yılı en az ülkemiz için olduğu kadar magazin dünyası için de çetrefilli geçti. Severek takip edip kıymet verdiğimiz ünlüler, her sene olduğu gibi bu sene de sansasyon yaratacak birbirinden enteresan olaylara imza attılar. Ancak ne yalan söyleyelim, sanıyoruz ki bu sene dozu bir parça daha arttırdılar. Seneyi kapatmamıza günler kala, 2016 yılında gündemi meşgul eden popüler magazin olayları neler olmuş, gelin beraber inceleyelim.

1. Takdir edersiniz ki, listenin en başında genç yaşıyla gündemi uzunca bir süre meşgul etmeyi başarmış olan Aleyna Tilki yer alıyor.

Her şey genç kızın Renkli Sayfalar adlı sabah programında, kendini abartılı bir şekilde överek yaptığı açıklamalarla başladı. Ve sonrasında da konu sosyal medyaya düşerek tamamen bir alay konusu haline geldi. Ancak 2000 yılında dünyaya gelmiş olan milenyum bebeği, başta Demet Akalın olmak üzere birçok ünlü ismi arkasına almayı başararak, sahipsiz olmadığını tüm sanat camiasına kanıtlamış oldu.

 

 2.Paramparça dizi setinde başlayan Nurgül Yeşilçay Erkan Petekkaya tartışması, 2016 yılında Yeşilçay’ın diziye veda etmesine sebep oldu.

Tartışma bununla da sınırlı kalmayıp, ne yazık ki tarafların taciz iddialarıyla daha da fazla alevlenerek mahkemeye taşındı.

 

3. Okan Bayülgen Altın Kelebek’te Diriliş Ertuğrul dizi ekibine, tam anlamıyla “Altın bir rezalet” yaşattı…

Bu yıl düzenlenmiş olan Altın Kelebek ödülleri, Diriliş Ertuğrul ekibi için tamamen bir krize dönüştü. Şöyle ki: yılın dizisi ödülünü alan dizi yapımcısı, ödül töreninde kendilerine söz verilmediğini belirterek, ödülü heyete iade ettiğini açıkladı. Ek olarak, dizinin başarılı oyuncularından Cavit Çetin Güner’in ödülün yerde bulunduğu bir fotoğrafını Instagram üzerinden paylaşması büyük ses getirerek, Okan Bayülgen’in çok sayıda eleştiri okuna maruz kalmasına sebep oldu.

 

4. Burak Özçivit ve Neslihan Atagül’ün Kara Sevda dizisindeki öpüşme sahnesinden sonra, Kadir Doğulu cephesinde sonu gelmez bir gerginliğin fitili ateşlenmiş oldu.

İkilinin öpüşme sahnesinden sonra Burak Özçivit: “Kadir arkadaşım. Bizde yanlış olmaz” demişti. Ancak Kadir Doğulu bu açıklamadan pek hoşlanmamış gözüküyor ki kendisi Twitter üzerinden, “Ne kadar da kendine aşık bir adam. Çok tehlikeli.” notunu düştü. Ne diyelim, umuyoruz 2017 yılında bu tartışmanın artık bir sonu gelir ve taraflardan biri çok geçmeden beyaz bayrağı sallamış olur…

5. Evlilik programlarının başarılı sunucuları Esra Erol ve Zuhal Topal, ne yazık ki 2016 yılını kanlı bıçaklı bir şekilde noktalayan isimlerden oldu.

Esra Erol canlı yayında “Zuhal Topal ve kocası sürekli belaltı çalışması yapıyor” gibi bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamanın üzerine ise Zuhal Topal ünlü sunucuya Mevlana’nın bir sözünü ekrana yansıtarak manidar bir cevapta bulundu. Biz olayı iki taraftan da dinledik ancak kesinkes kim haklı kim değil bir şey söylemek zor. Merak edenler izlesin, haklı olan kazansın.

6. Kerimcan Durmaz Snapchat üzerinden Ebru Yaşar’ın reklamını yaparak kazandığı 32 bin lirayla sosyal medyanın gündemine çığ gibi düştü.

7. 2016 yılı en çok da Seren Serengil’e yaramış gözüküyor. Serengil geçirdiği tüp mide ameliyatı sonucu 2 ayda tam tamına 24 kiloya veda ederek şimdiki fiziğine ulaştı.

8. Acun Ilıcalı geçtiğimiz Temmuz ayında 13 yıllık eşi Zeynep Ilıcalı’yla yollarını ayırdı. Ayrılığın üzerine Ilıcalı’nın sevgilisi Şeyma Subaşı’nın attığı iddia edilen Snap ise bomba etkisi yarattı!

9. Geçtiğimiz Ağustos ayında, 56 yaşındaki Kibariye bir konseri sırasında 3 aylık hamile olduğunun müjdesini sevenlerine verdi.

10. Nihat Doğan, Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni’nde ödül vermek üzere sahneye çıkan Cüneyt Arkın’ı haddini aşan bir üslupla eleştirdi. Bunun üzerine de Cüneyt Arkın’ın oğlu Murat Cüreklibatır açtı ağzını yumdu gözünü…

11. Cem Yılmaz ve Cengiz Semercioğlu arasında çıkan “Ateş et ve unut” polemiği ve ikilinin birbirine attığı sert tweetler çok büyük ses getirmişti.

2016 yılında Ebru Şallı ve Sinan Akçıl’ın fazlaca tutku içeren aşklarının sonuna gelindi. Bu aşkın üzerine de tamamen bir yaz aşkı tadında başlayan Cem Yılmaz ve Ebru Şallı birlikteliğinin temelleri atıldı. Ancak bu birliktelik ne yazık ki uzun sürmedi ve maalesef bir birlikteliğin daha sonuna gelindi. Tüm bunların üzerine bir film galasının çıkışında Cem Yılmaz’a sorulan “Aşka inanıyor musunuz?” sorusuna komedyenin yanıtı birçok kişi tarafından tepki gördü. Ki bilen bilir, en büyük tepki de Cengiz Semercioğlu’ndan geldi…

12. Bu da oldu. Müzisyen Merih Ermakstar’la evliliğini noktalayan Zeynep Ermakstar eski eşinin soyadını kullanabilmek için dava açtı.

 

 

13. Eski manken Sevda Demirel katıldığı bir televizyon programında 16 yaşından beri tacize uğradığını söyleyerek gözyaşlarına boğuldu…

 

 

15. Kısmetse Olur programının meşhur ettiği isimlerden Melis; yine aynı programda ünlenen Eser, Cansel ve Batuhan’la davalık oldu!

 

 

 

 

 

 

16. Caner Erkin ve Şükran Ovalı’da keza 2016 yılının ekmeğini yiyen isimlerden oldu. Erkin, Ovalı’nın dövmesini koluna kazıtarak aşklarını ölümsüzleştirdi.

Bu büyük jeste karşılık, Şükran Ovalı ise yalnızca Caner Erkin’in kulağının arkasında yer alan gülücük dövmesini yaptırmakla yetindi…

 

 

 

17. Survivor’ın başarılı yarışmacılarından Nagihan, kocasının çıplak fotoğrafını canlı yayında görerek aldatıldığını öğrendi…

 

18. 2016 yılının en büyük gafını seçecek olsak sanıyoruz ki zirveye, Funda Özkalyoncuoğlu’nun “Kürk Mantolu Madonna” gafı otururdu.?

 

19. Murat Boz Instagram’da eski sevgilisi Eliz Sakuçoğlu’nu stalklarken yakalandı.

 

 

20. Şüphesiz ki 2016’nın en büyük bombalarından biri de Drake’in bir ödül töreninde, Rihanna’ya olan aşk itirafıydı. Ancak Drake son derece şanssız bir aşıktı ve öpücüğü karşılıksız kaldı!

 

 

 

 

 

21. Yine ve yine Murat Boz bir hareketiyle daha 2016 yılında magazin dünyasında çokça konuşuldu…

Banu Ilıcalı’nın düğününde Hadise’yle olan yakın danslarını hatırlatmamıza gerek var mı?

 

 

 

22. Bu haber çok taze! Hadise Karaköy’de bir mekan çıkışı Hakan Sabancı’nın arabasına binerken görüntülendi.

Geçtiğimiz günlerde Hakan Sabancı ve sosyetenin renkli isimlerinden Aslışah Alkoçlar 1 yıllık ilişkilerini noktaladı. Ancak Sabancı’ların veliahtı, ayrılığın üzerinden çok geçmemesine rağmen birçok isimle anılmaya başladı bile…

 

 

 

 

 

24. TRT ekranlarında yayınlanan “Hangimiz Sevmedik” dizi setinde rol arkadaşı Can Yaman ile kavga eden Selen Soyder daha da ileri gidip olayı yargıya taşıdı!

Geçtiğimiz günlerde ikilinin sette büyük bir tartışma içine girip, olayın bardak fırlatma boyutuna dahi geldiği bile konuşuluyor…

 

 

 

 

25. Cicişler Umre dönüşü soluğu Bodrum’un masmavi sularında aldı!

 

 

 

 

 

26. Deniz Akkaya ve Deniz Berdan Instagram’da birbirlerine girdi!

Her şey Deniz Akkaya’nın bir röportajı sırasında “40’ında bir kadın olarak açık söyleyeyim; geniş bir erkek kitlesi beni arzu ediyorsa bu hoşuma gidiyor. 2 senedir özel hayatımdan mutlu değilim. Özgürlüğümü verecek bir adamla evlenebilirim. Ama bu topraklarda yok” ifadelerini kullanmasıyla başladı. Bunun üzerine Deniz Berdan konuya dair Snapchat’te “Başkalarının kocalarıyla kulüp pencerelerinden kaçanlar. Asıl onlar kendilerine baksın” ifadelerini kullandı ve işler sarpa sardı.

 

 

27. 2016 yılı Hande Yener ve Demet Akalın küslüğünü de dönülmez bir yola soktu. Akalın, Yener’e Twitter üzerinden yaptığı bir göndermeyle çokça konuşuldu.

 

 

 

28. Ünlü işletmeci Nusret’in sosyal medyada paylaştığı video da keza ses getiren paylaşımlardan oldu.

 

 

 

 

 

29. Aylar önce İrem Derici ve Lider Şahin’in çok taze ilişkilerine Didem Şahin’den büyük veto gelmişti.

Birlikteliğin üzerine Şahin’in “Horozumu saldım çayıra, tavuğu olan düşünsün” sözünü hatırlatmamıza gerek yok heralde?

 

 

23. Orlando Bloom’un sevgilisi Katy Perry ile çırılçıplak görüntülenmesi de 2016 yılının bomba magazin haberlerindendi.

 

 

 

2017 Burç Yorumları

28 Aralık 2016 Kategori Magazin

2017 Burç Yorumları

2017 yılı burçlara neler getirecek? 2017 yılında Oğlak burcunda devam eden Merkür retrosu ile başlıyoruz.
Daha nostaljik ve geçmişe özlem duyacağımız bir yılbaşı olabilir.
Bu sene ani kararlar alarak evlenen çok kişi olabilir.
Ayrıca ani boşanmalar da bir o kadar yaygın olabilir.
11 Şubat’ta Aslan burcunda yaşanacak Ay tutulması ile 7 Ağustos’ta yaşanacak Kova burcundaki Ay tutulması hayatımızdaki önemli değişimleri de tetikleyebilir.
Kimileri iş değiştirebilir.

Kimileri yeni bir hayat başlar ya da evliliğe adım atabilir. 26 Şubat’ta Balık burcundaki Güneş tutulması ve hemen akabinde 4 Mart ile 15 Nisan tarihleri arasındaki Venüs gerilemesi günlük iş akışından tutun da özel hayata kadar birçok alanı etkileyecek.
Venüs retrosu devam ederken evlenmek, güzellikle ve estetikle ilgili konularda aksiyon almak mutsuzluğa sebep olabilir. Retro sona erdiğinde hata yaptığımızı düşünebiliriz.
Hemen akabinde 9 nisan – 3 mayıs arasında Boğa’da gerileyecek Merkür de işin tuzu biberi olacak.
Yani 2017’nin bahar ayları biraz zorlu geçebilir. Mayıs’tan sonra gökyüzü daha rahat etkiler alıyor.
İşte 2017’de burçları neler bekliyor sorusunun cevabı

 

Koç Burcu 2017 yorumu

Zodyak’ın ilk burcu Koç’ları 2017 yılında bakalım neler bekliyor? Tarot danışmanı Elvan Yarma yorumluyor. Koç’lar yeni yıla ailelerinden ayrı girebilirler. Sevdikleriyle ilgili ani kayıplar yaşayabilirler. İş hayatlarında düşmanlarına karşı dikkatli olsunlar. Aşk hayatlarında ise sınırlarını korumakla ilgili sınanacaklar. 2017 Koç’lara başarı ve şöhret vaat ediyor. Bu sene Balık, Akrep ve Yengeç burçlarının düşmanlıklarına dikkat etsinler. Maddi anlamda bereketli bir yıl Koç’ları bekliyor. Yeni iş girişiminde bulunabilirler. Bu sene hayatlarındaki kadınlarla ilgili sınanacaklar. Bu anneleri, eşleri ya da yöneticileri olabilir. Tüm Koç’lara 2017’de aşk dolu, enerji dolu ve para dolu bir yıl diliyoruz.

 

Boğa Burcu 2017 yorumu

Tarot danışmanı Elvan Yarma yorumluyor. Boğa’lar 2017 yılında evleniyor, çocuk sahibi oluyor ve ailelerini büyütüyorlar. Aileden yana çok güzel gelişmeler yaşanabilir. İletişimle ilgili işlerde hızlı yükselmeler ve terfiler söz konusu. Yıldırım aşkına tutulabilirler! Geçtiğimiz yıllarda emek sarf ettikleri konularda hasat zamanı. Açık düşmanlıklara karşı dikkatli olsunlar. Maddi anlamda güvence altında hissetmek isteyecekler kendilerini. Büyük borçlara girmek yerine ağır adımlarla ilerlemek Boğa’lara daha iyi gelebilir. 2017’nin ilk günlerinde devam eden Merkür retrosundan en çok etkilenecek burçlardan biri Boğa’lar. Geçmişle ilgili çözülmemiş meseleler önlerine çıkabilir. Sorun yaşadıkları kişilerle yüzleşmek durumunda kalabilir. Eski yıllardan çıkıp gelen arkadaşlar Boğa’lar için sürpriz olabilir. 2017’de tüm Boğa burçlarına aşk dolu, sürpriz dolu, şahane bir yıl diliyoruz.

 

İkizler Burcu 2017 yorumu

Her zaman bilgiyi ve öğrenmeyi arayan İkizler burçlarını 2017 yılında neler bekliyor? Tarot danışmanı Elvan Yarma yorumluyor. İkizler burçları 2017’de iki arada bir derede kalabilecekleri konularla karşılaşabilirler. İş ile ilgili sonlanma ve başka bir iş yerine geçiş yapabilirler. Hayatlarına hem şans hem de bereket getirecek bir ilişkiye başlayabilirler. İkizler burçları iş değiştirdiklerinde şöhret ve kariyer konusunda destek alabilirler. Maddi anlamda ani kayıplara dikkat! Sevdikleriyle sınanacakları bir yıl İkizler burçlarını bekliyor. Tüm İkizler burçlarına 2017’de yepyeni maceralara atılacakları, şahane aşklar yaşayacakları, güzel ve keyifli anlar diliyoruz.

 

Yengeç Burcu 2017 yorumu

Bakalım 2017 yılında sevginin gücüne inanan Yengeç burçlarını neler bekliyor? Tarot danışmanı Elvan Yarma yorumluyor. Aileyle ilgili maddi konularda zorlanmalar yaşayabilirler. İşte emeklerinin karşılıklarını alacakları bir yıl Yengeç burçlarını bekliyor. Eğer sorunlu ilişkileri olan Yengeç’ler varsa problemlerini sona erdirmek adına ilişkilerine nokta koyabilirler. Daha sakin ve huzur bulacakları ortamlara yönelebilirler. Tanınma, ün ve şöhret konularında destekleyici etkiler mevcut.

Açık düşmanlıklarla ilgili korkuları olmasın. Bu sene korunduklarını hissedecekler. Sadece hayatlarına yeni giren insanlara karşı temkinli davransınlar. Artık çalıştıkları, çabaladıkları konularla ilgili haklarını alabilecekler. Süregelen bir davaları varsa lehlerine sonuçlanabilir. Tek endişem ani para kayıplarına dikkat etmeleri. Sevgili Yengeç’lere şahane gelişmeler yaşayacakları, aşkı bulup sahip çıkacakları, emeklerinin karşılıklarını alacakları bir 2017 diliyoruz.

 

Aslan Burcu 2017 yorumu

2017 yılında gücü elinde tutmayı seven Aslan burçlarını neler bekliyor? Tarot danışmanı Elvan Yarma yorumluyor. Aileden gelecek mirasla ilgili konular Aslan’ların gündeminde olabilir. İşle ilgili birtakım hayal kırıklıkları yaşayıp, yeni bir yol seçebilirler. Elindekilere şükretmeyi öğrenecek Aslan’lar bu yıl. Aşk hayatlarında ise kendilerini daha rahat ifade edip, mücadeleye hazır hissedecekler. Bekar Aslan erkekleri Terazi, Kova ve İkizler burçlarıyla aşk yaşayabilirler. Savurganlıktan ziyade tutumlu olmayı öğrenebilirler. Yakın çevrelerine maddi anlamda destek olacak Aslan’lar dikkatli olsunlar. Bu açıdan bir maddi kayıp yaşayabilirler. Akrep ve Yengeç kadınlarıyla iletişimde zorlu ve sınanacakları etkiler var. Tüm Aslan’lara 2017’de güzel ve hızlı gelişmelerin yaşanacağı, kalp kırıklıklarının olmayacağı bir yıl diliyoruz.

 

Başak Burcu 2017 yorumu

Sabrın sonu selamet diyen Başak burçlarına bakalım 2017 yılı neler getirecek? Tarot danışmanı Elvan Yarma yorumluyor. Başak burçlarının ailelerine bu yıl yeni fertler katılabilir. Bebek bekleyen Başak’lar güzel haberler alabilir. İş yerinde ise bu yıl çabalarının karşılığını görebilirler. Özellikle eğitim almak ve bir alanda uzmanlaşmak istiyorlarsa 2017 Başak’ların ustalaşma yılı olacak. Titizlikle çalışmaya devam edecekler. Çalkantılı ilişkilere veda edecekler, bekar Başak’lar ise yeni ve farklı ortamlara girebilir, burada huzuru bulacakları kişilerle aşk yaşayabilirler. İşte yöneticilerinden yana çıkar çatışmaları, yanlış anlaşılmalar ve baskılar ters tepebilir. Bu sene paraya bakış açıları değişebilir. Ustalaştıkları alanlar dışında çok daha farklı alanlardan para kazanabilirler. Başak burçlarını 2017’de zorlayacak konular ise maddi kayıplar, yalan ve iftiralar. Düşmanlarının eline koz vermemeye çalışsınlar. 2017 Başak’lar için yepyeni bir sayfa açacakları, sevdikleriyle güzel anlar paylaşacakları bir yıl olsun…

 

Terazi Burcu 2017 yorumu

Haksızlıklara dayanamayan şair ruhlu terazileri 2017’de neler bekliyor? Tarot danışmanı Elvan Yarma yorumluyor. Terazi’ler erkek aile fertlerinden destek alabilirler. Venüs’ün enerjisi Terazi’lere bu yıl yakın çevrelerinden gelecek aşkları işaret ediyor. Kendi isimlerini duyurmak isteyenler 2017’de daha fazla mücadele edecekler. Bu sene düşmanları bol olabilir. İş yerinde açık düşmanlıklara ve tartışmalara dikkat etmeliler. Kendilerinden yaşça büyük olan aile fertlerinden şanslı destekler alabilirler. İhanete uğrayıp, sırtlarından bıçaklanmaya karşı dikkatli olsun Terazi’ler. Kartların çoğu iş yerindeki ihanetler ve kaostan bahsediyor. 2017 Terazi’lere hak ettikleri güzelliği, bolluk ve bereketi getirsin…

 

Akrep Burcu 2017 yorumu

Her seferinde kendi küllerinden doğmayı başaran Zodyak’ın en güçlü burçlarından Akrep’leri 2017 yılında neler bekliyor? Tarot danışmanı Elvan Yarma yorumluyor. Aileden yana anne figürünün Akrep’leri destekleyici etkileri var. İş yerinde bereketli bir yıl olacağa benziyor. Özellikle yeni iş kurmak isteyen Akrep’ler şanslı adımlar atabilirler. İlişki anlamında kendi içlerine kapanabilirler. Evlilikle ilgili düşünceleri olan Akrep’ler yuva kurabilir. 2017’de Akrep’lerin Mars kartında Neptün’ün etkisi var. Hayal kurmaktan ziyade somut ve gerçekçi adımlar atmaları Akrep’lerin yararına olur. Ani ilişki kopuklukları Akrep’leri bu yıl sınayacak ve büyütecek. 2017 yılı Akrep’ler için yepyeni başlangıçlarla ve aşkla dolu bir yıl olsun…

 

Yay Burcu 2017 yorumu

Bakalım 2017 yeni maceralara yelken açmaya bayılan Yay burçlarına neler getirecek? Tarot danışmanı Elvan Yarma yorumluyor. Ailelerine daha sıkı bağlanacaklar ve aile şevkatını daha yoğun hissedecekler. İş yerinde ise Aslan, Koç ve Yay burçlarının desteğini alacaklar. Bu kişi yöneticileri de olabilir. Aşkta ise sınırları korumak 2017’de Yay burçlarının görevi olacak. Hayatlarında alacakları ani kararlara dikkat etsinler, biraz daha oturup sakince düşünerek karar vermeliler. Bu sene Yay burçları zaman zaman kendilerini yalnız bırakılmış hissedebilirler. Daha sağlam arkadaşlık ilişkileri kurmak isteyecek ve eski arkadaşlıklarını sorgulayabilir ya da sonlandırabilirler. Maddi anlamda bu sene Yay’ların şansı oldukça açık. Özellikle Balık, Akrep, Yengeç burcu erkekleriyle karlı bir ortaklık içerisine girebilirler. Satürn kartına baktığımızda Yay’ların bu sene kabuklarını kıracağını ve dönüşüm içerisine girecekleri bir yılda olduklarını görüyoruz. Bu değişim biraz sancılı olsa da dünya görüşleri tamamen değişecek ve yenilenecekler. 2017 yılı Yay’lar için yepyeni başlangıçlarla ve sevdikleriyle birlikte olacakları bir yıl olsun…

 

Oğlak Burcu 2017 yorumu

Çalışkanlık abidesi ve sabır taşı Oğlak burçlarına bakalım 2017 yılı neler getirecek? Tarot danışmanı Elvan Yarma yorumluyor. 2017’de Oğlak’ların iş yerindeki bakış açıları tümden değişebilir. Eşekten düşmüşe dönebilirler. Aslan, Koç ve Yay burçları ile yeni aşklar yaşayabilirler. Maddi anlamda hiç ummadıkları yerlerden çok büyük güç elde edebilirler. Ani büyüme ve destekleyici etki çok fazla. Düğünler, kutlamalar, merasimler, sosyal hayat bu sene Oğlak’ların hayatından eksik olmayacak. Kurnaz insanlara karşı dikkatli olmalılar. 2017 yılı Oğlak’lar için bol para getirecek, keyifli ve enerji dolu bir yıl olsun….

 

Oğlak Burcu 2017 yorumu

Bakalım 2017 yılı kendini yeni keşiflere ve okuyup öğrenmeye adayan Kova’lara neler getirecek? Tarot danışmanı Elvan Yarma yorumluyor. Kariyerlerinde bambaşka bir sektöre yönelme söz konusu olabilir. Venüs’ün enerjisi bu sene Kova’lara güzel aşklar yaşatabilir. Verdikleri sözleri yerine getirmeyen insanlardan uzak durmalılar. Yoksa zor durumda kalabilirler. Değişip, dönüşecekleri bir yıl olacağı için bu dönüşüm bitmeden şansları yaver gitmeyebilir. Biraz sabırlı olmalarında ve hemen umutsuzluğa kapılmamalarında yarar var. Bu değişim sürecini tamamladıklarında desteklendiklerini ve şanslarının açıldığını hissedecekler. Ortaklıklardan yana ve evlilikle ilgili konularda çekişmeli ve zorlu iletişim kurabilirler. Kova burçları için yepyeni başlangıçlar yapacakları, şahane bir 2017 yılı diliyoruz…


Balık Burcu 2017 yorumu

Hassas ve duygusal Balık burçlarını 2017 yılında neler bekliyor? Tarot danışmanı Elvan Yarma yorumluyor. Aileden yana sırtlarından vurulmak ve yalnız kalma korkusu bu sene hakim olabilir. İş ve iletişimle ilgili Aslan, Koç ve Yay burçlarından destek alabilirler. Evli Balık’ların ilişkilerinde süregelen sorunlar bir sihirli değnek değmiş gibi düzelebilir. Bekar Balık’lar 2017 yılında aradıkları o mucizevi aşkı bulabilirler. Şöhret kapısı oldukça açık. Medyada yer almak, ünlenmek isteyen Balık burçları bir anda parlayabilir. Samimi olmadıkları yabancılardan maddi destek alabilirler. Bu sene geçmişte iletişim kurdukları kişilerin tekrar gün yüzüne çıktıklarını görecekler. Geçmişe yönelik bağlarını koparmasınlar. Bu sene Balık’ları zorlayacak burçlar Ateş grubu burçları. Balık burçlarını hem de zorlayacak hem de sorumluluk konusunda büyütecekler. 2017 yılı Balık burçları için hayallerindeki aşkı bulacakları, sevdiklerinin yanlarından olacakları nefis bir yıl olsun….

Güzellik Maskeleri Hakkında Bilgi

Güzellik Maskeleri Hakkında Bilgi – Güzellik maskeleri kadınların güzelliklerine düşkün olmalarından her zaman güzel görünmek istemelerinden sonra oluşmuştur.

guzellikmaskeleriAyyuka çıkmıştır ki biz kadınlar güzelliğimize çok düşkünüzdür, bunun için kozmetik ürünlerden ve evde kendi yaptığımız güzellik maskelerinden faydalanır ve bir çok uygulama takviyeleri yaparız.

Güzellik maskelerin genelde temiz cilde sürülmesi gerekir. Daha sonra bol su ile yıkanmalı ve hafif kompresle kurulanmalıdır ve maske uygulanırken devamlı yukarıya doğru uygulanmalıdır.Yaş ilerledikçe ciltteki su oranı azalır ve azalan bu su oranı derideki kollojen dokularının yok olmasına sebep olur. Cildimizi hem içten hem dıştan beslediğimiz zaman yaşlanma olayı daha geç olacaktır. Hangi yaşta olursanız olun bakımlı bir cilt daha güzel olacaktır.

 

Çıtır Yufka İçinde Rus Salatası

Çıtır Yufka İçinde Rus Salatası

canakli-rus-salatasi

Sunum için yufka çanakları çok şık oldu…
Bu çanakların içine Rus salatası, Patates Salatası, Kısır vs. koyup servis yapabilirsiniz…
Yalnız dikkat edilecek konu yufka çanaklarının yumuşamamaları için servis esnasında içlerine salataları koymanızdır!

Ben Rus salatasında yoğurt kullanıyorum…
Bana yoğurtlu daha hafif geliyor…
Arzu ederseniz yalnızca mayonez kullanabilirsiniz…

yemek_tarifinin_malzemeleri.jpg (103×28)

 • 1 adet yufka
 • 6 adet orta boy patates
 • 3-4  adet havuç
 • 1 küçük kutu konserve bezelye veya 1 su bardağı haşlanmış bezelye
 • 1 su bardağı kornişon
 • 1,5 2 su bardağı yoğurt (Susuz yoğurt tercihen)
 • 2- 3 yemek kaşığı mayonez

Kızartmak için:

 • Sıvı yağ

canakli-rus-salatasi-2

yemek_tarifi_hazirlanisi.png (103×28)

Patatesleri dağıtmadan haşlayın.Patatesler soğuduktan sonra tavla zarı büyüklüğünde doğrayın.
Havuçları da tavla zarı büyüklüğünde doğrayıp haşlayın.
Kornişonları küçük küçük doğrayın.
Bezelyeyi konserve kullanacaksanız  suyun altından geçirip süzün.
Tüm sebzeleri geniş bir kapta karıştırın.
Ayrı bir kabın içersinde yoğurt, mayonez ve tuzu da karıştırıp sebzelere ekleyip ezmeden karıştırın.
Yufkaları bir çorba kasesi ile kesin.
Derin bir tencereye sıvı yağı alın ve kızdırın..
Yufkayı tencereye koyar koymaz hemen ortasına  kepçenin arka kısmıyla bastırın..
Kepçenin şeklini alması için kızarıncaya kadar  bekleyin..zaten çok çabuk kızarıyor.
Kızaranları havlu kağıt serili tabağa alın ve fazla yağını alın.

Servis esnasında çanakların içine rus salatasını paylaştırın.

Afiyet olsun…

 

 

Dukan Diyeti İle Kilo Veren Ünlüler

unluler
Dukan Diyeti İle Kilo Veren Ünlüler

Özellikle son yıllarda popüler olan dukan diyeti ile birçok ünlü isim istediği kilolara kavuşmayı başardı. Protein ağırlıklı bir diyet olan ve açlık sorunu yaşatmayan bu diyetin 4 farklı aşaması bulunuyor. Her bir aşamanın kendisine özgü özellikleri bulunsa da; 1. aşamadan sonra pek de zorluk çekildiği gözlemlenmiyor. 4 farklı aşamadan oluşan ve protein ağırlıklı beslenme olan dukan diyetinde; bol bol sebze ve meyve tüketmek önem arz ediyor. Bu diyet sayesinde bugüne kadar aşırı kiloları bulunan ünlüler kilo vermeyi başardılar. Şuan için bu diyeti uygulamaya devam eden yine birçok ünlü isim var.

Protein ağırlıklı bir diyet dukan diyeti ile bugüne kadar kilo vermeyi başaran ünlüler arasında; Berna Laçin de yer alıyor. Berna Laçin her gün Tremisu yiyerek zayıfladım diyerek konuya esprili bir şekilde yaklaşıyor. Soruların üzerine tamamen dukan diyeti yanıtını veren Berna Laçin; bu şekilde 8 kilo verdiğini ve istediği kiloya kavuştuğunu da sözlerine ekliyor. Dünyada da yine dukan diyeti yapmakta olan birçok ünlü isim bulunuyor. Ünlüler dukan diyeti yaparak istedikleri kilolara kavuşuyorlar ve formlarını da koruyorlar. Bunlardan bir tanesi de; dünyaca ünlü şarkıcı, Jennifer Lopez… 2 çocuk doğurduktan sonra kilo sorunu baş gösteren 40 yaşındaki şarkıcı; dukan diyeti sayesinde kilo vermeyi başaran ünlüler arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra; Nikki Philips, Giselle Bundchhen gibi dünyanın önde gelen isimleri de dukan diyetini uyguluyorlar.

Dukan Diyetinde En Çok Yapılan Hatalar ve Uyarılar

dukan-hatalari

Dukan Diyetinde En Çok Yapılan Hatalar ve Uyarılar

Dukan Diyeti en hızlı sonuç alınan diyetlerden bir tanesi.

Böyle olunca da çoğu kişi aç kalmadan ,hızlı kilo vermek amacıyla hevesle diyete başlayabiliyorlar.

Ama Dukan Kitabını almadan bilmeden incelemeden birçok hata yapılabilmektedir.bunlardan bazıları şunlar:
1.KİTABI OKUMADAN DİYETE BAŞLAMAK:

Dukan Diyeti şimdiye dek ortaya çıkmış tüm diyetlerden daha komplike ve çeşitli aşamalardan oluştuğundan uzun vadede sonuç sağlayan bir metod.

Bu diyet hakkında bilgi sahibi olmadan uygulamak imkansız.İnternette araştırdığınızda verilen bilgiler yüzeysel ve çoğunlukla eksik veya yanlış.Bu şekilde bu diyete başladığınızda verim almanız mümkün olmadığı gibi uygulaması da çok zor gelecektir.

O nedenle bu diyetten maksimum fayda sağlamanın ve başlamadan once motive olmanın tek ama tek yolu kitabı sindirerek okumak,anlamak ve eğer kişiye uygunsa diyete başlamaya karar vermek.Kitap tüm diyet boyu size eşlik edecek ve evre evre giderken sürekli dönüp bakacağınız bir kaynak olacak.

2.HAZIR OLMADAN DİYETE BAŞLAMAK:

Diyete başlamak için kendinizi psikolojik olarak hazırlamanın yanısıra hazır olması gereken ayrıca pek çok etken de bulunuyor.

Örneğin önünüzde sizi sabote edebilecek tatil,bayram,düğün gibi çeşitli değişik yiyecekle karşılaşmanızı gerektirecek sosyal zamanlar varsa ve kendinize hakim olamayıp zorlanacağınızı düşünüyorsanız bu diyete başlamamalısınız.Ya da meyvelere çok düşkünseniz ve yaz meyveleri size baştan çıkaracaksa diyeti sonbahara ertelemek daha mantıklı olacaktır.

Ayrıca yapılması gereken hazırlıklardan biri de evdeki tüm gereksiz yiyeceklerden kurtulup,evrelerde yemeniz gereken besinleri birkaç gün önceden temin etmek.

Ve tabi ki çevrenizi ve ailenizi de diyete başlayacağınız gün konusunda haberdar edip desteklerini istemek çok önemli.

3.YETERLİ YEMEMEK VE AÇLIK HİSSİ:

İnsanlar kalori hesabı yapılan ve çoğu kez aç kalınan diyetlere alışık olduklarından,Dukan diyetinde istediğin kadar yeme fikrine alışamıyor.Kilo vermek için aç kalmak gerekliliği bir yanlış anlamadan ibaret.Bu yüzden diyete yeni başlayan bazıları porsiyonlarını kısarak kendilerini diyette hissetme eğiliminde oluyorlar.Oysa ki kilo vermek için kendinizi aç hissetmeniz gerekmiyor.Dukan diyetinde aç olduğunuzu hissettiğiniz her zaman yiyebilirsiniz.Yeter ki izinli yiyeceklerden olsun.

4.YİYECEKLERE ÇEŞİTLİLİK KATMAMAK:

Dukan’a ilk başlandığında izinli ve yasak yiyecekleri sürekli kontrol etmek için sık sık kitaba başvurulur.Listeleri kafada oturtmak ve izinli besinleri biraraya getirip çeşitli kombinasyonlar yaratabilmek neredeyse 1-2 hafta alır. Bazı kişiler yeni şeyler denemektense bildikleri güvenli listeyi takip etmek isterler.Bunun sonucunda yemek saatleri zamanla sıkıcı hale gelebilir.Diyeti eğlenceli ve yapılabilir hale getirmek için izinli gıdalarla değişik tatlar üretip,sofrayı çeşitlendirmek gerekir.

5.SÜREKLİ TARTILMAK:

Dukan diyetinde özellikle atak evresinde kilo verme hızı çok yüksektir.Bu da sürekli tartı üzerinde düşen kiloları gördükçe motive olmayı sağlar.Fakat gün geçtikçe bu hız azalır.Sabah heyecan verici şekilde az gösteren tartı akşamüstü fazla gösterebilir.Bir gün kilo vermiş görünürken ertesi gün almış çıkabilir.

Özellikle atak evresinden seyir evresine geçişte ilk birkaç gün kilo almış çıkabilirsiniz.Bu vücudunuzun direnç göstermeye başladığının belirtisidir.Hemen motivasyonu bozup eski düzeninize dönmeyin.Kararlı davrandığınızda kiloların yavaş yavaş gittiğini göreceksiniz.

Haftada 1 kere tartılmak ,kilo değişimini takip açısından en verimli yoldur.

6.KAÇAMAKLARI ABARTMAK:

Diyet esnasında kaçamak yapmak çok kolaydır.Birileri size bir kurabiye ikram eder ve ancak yedikten sonra ne yaptığınızın farkına varırsınız.

Bir çikolatadan ne çıkar deyip yerseniz ve gerçekten de kilo almazsanız kaçamakları zamanla arttırmanız mümkündür.Fakat sonrasında kilo vermeniz mutlaka duracaktır.

Kitapta söylenen bir şey çok önemli.Diyor ki:Bu diyette yapacağınız ufak bir kaçamak şişkin bir balona iğne batırmaya benzer.Tüm emeklerinizi bir anda yokedebilirsiniz.

Ama yine de herhangi bir kaçamaktan sonra pes edeceğinize aldığınız ekstra kaloriyi harcayarak bunu tolere etme yoluna gitmelisiniz.Diyeti bırakmak ve daha sonra devam etmeyi düşünmek vücuda zarar verecektir.Çünkü bu diyeti hayat boyu yalnızca 2 kez uygulayabilirsiniz diyor Dr.dukan. Zaten gerektiği şekilde tüm evreleri uyguladığınızda hayat boyu kilo problem yaşamayacaksınız.Fakat yarım bırakılıp yeniden başlandığı her sefer vücudun kilo verme direncini düşürdüğünden zayıflama hızı düşecektir.

7.BOL SU TÜKETMEMEK:

Dukan diyeti bol protein alımı gerektiren bir diyet.Proteinler vücutta tamamen parçalanmazlar ve ürik asit gibi bazı atıklar bırakırlar.Bu atıkların böbreklerden atılması için vücut suya ihtiyaç duyar.Bu yüzden günde en az 1,5 lt suyu mutlaka tüketin.

8.YULAF KEPEĞİNİ ÖNEMSEMEMEK:

Yulaf kepeği dr.dukan’ın diyetinde ilk başlarda yer almamış.Fakat diyet yapanların karbonhidrat isteği gitgide artınca ne yapabilirim diye araştırmaya başlamış.

Tesadüfen bir kardiyoloji konferansında yulaf kepeğinin kolestrol ve diyabet üzerindeki etkilerini keşfetmiş.Hastaları üzerinde uyguladıktan sonra sonuçlardan çok memnun kalınca diyete eklemeye karar vermiş.

Yulaf kepeğini diğer karbonhidratlardan ayıran en önemli 2 özelliği,

*Hacminin 25 katından fazla suyu emer ve midede şişerek doygunluk hissi yaratır.

*Yapışkan yapısı sayesinde besinlerin kendisine yapışmasını sağlar ve kana geçişlerini önelyerek vücuttan atılmasını sağlar.

Üstelik lezzetli olduğundan diyet süresince çeşitli krepler,galetalar,ekmekler ve hatta kekler yapmamıza olanak sağlar ki bu da diyeti uygulamada kolaylık sağlar.

Soru ve görüşlerinizi yorum yazarak yardım alabilirsiniz.

Sakın Hergün Aspirin Almayın!

aspirin

Sakın Hergün Aspirin Almayın!

Dail Mail’in yayınladığı bir habere göre her gün, düzgün bir şekilde aspirin tüken 136.000 kişi üzerinde 32 yıl boyunca araştırmalar yapılmış ve bu yapılan araştırmaların sonucunda, aspirinin düzenli kullanımının sindirim sistemi kanserleri en önce olmak üzere tüm kanser vakalarında riskli aşırı derecede azalttığını gördük ve bu bilgileri bizde sizlerle paylaşmak  için içeriği biraz daha araştırıp sizlere doğru bilgiler aktarabilmek için yola koyulduk.

Yapılan araştırmalar sonucunda aspirinin en fazla kolon kanseri üzerinde yoğun olduğu görüldü. 6 yıl boyunca aspirin tüketenlerde bu riski %19 oranında azalttığı görüldü.

Uzmanlar günde 1 çeyrek aspirin tableti içmenin bile kolon kanserinde yoğunluk ve riski %5 yok ettiğini sözlerine ekledi.

Araştırma yapanlar düzenli aspirin kullanımıyla ABD’de yılda 30.000 kanser olan kişiler İngiltere’de ise 6000 kolon, mide, pankreas ve yemek borusu kanseri vakasının önüne geçildiği tahminler arasında yer almaktadır.

Özellikle ailesinde kanser riski, kanser olan, kanserden ölen gibi durumlar varsa yani kanser geçmişi olanlar için günlük olarak düşük dozlarda aspirin tüketebileceği söylenmektedir. Birde unutmamalıyız ki aspirin iç kanamaya neden olabilir. Bunun için herkes kullanamaz lütfen doktor kontrollerine başvrunuz.

 

Dukan Diyeti Testi

test

Dukan Diyeti Testi

Dukan Diyeti Testi, Dukan Testi Yap, Dukan Diyeti’ne başlarken, herkesin yapması gereken ilk ve en önemli konu “Dukan Diyeti Testi”dir. Dukan Diyeti testinin nasıl yapılacağını şimdi öğrenelim.

Testi yapabilmek için ilk önce Dukanın Resmi sitesine Giriyoruz.
http://www.regimedukan.com.tr/kayıt

İngilizce siteden nasıl yapacağınız anlatılmıştır. dukandiet co uk sitesine girelim ve
test2

 

 

 

 

 

 

Giriş: http://www.dukandiet.co.uk/calculate-your-true-weight

Calculate Now” butonuna tıklayarak, bu aşamaya geçiyoruz.  ilgili Kısımları Dolduruyoruz.

test3

test4
Gerçek Mail Adresi Kullanarak Kayıt İsteyecektir.
İlgili Kısımları Doldurup Devam Ediyoruz.

test5

e-mail adresinizi ve şifrelerinizi yazdıktan sonra aşağıdaki kutucuğu işaretleyin ve Calculate butonuna basın.

Ve sonuç. Ekranı Karşınıza Gelecek.
test6

Günde 15 Dakika da Göbeklerden Kurtulun!

gobek

Günde 15 Dakika da Göbeklerden Kurtulun!

Günde 15 dakika yapacağınız bu egzersiz ile dümdüz bir karına (göbeğe) sahip olacaksınız. Bu bölümde göbek eritme hareketleri, iki adımda mükemmel göğüsler, bel inceltme hareketleri, iki hareketle sımsıkı üst kollar ve formda kalçalar elde etmek için hareketler uygulayacağız.

Uygulamalara Başlamadan Önce Kesinlikle Küçük Egzersizle başlayınız. Hamlaşmış Vucudunuza birden yüklenmeyiniz. =)

1. Göbek Eritme Hareketleri Günde 15 Dk 

Günde sadece 15 dakikanızı ayırıp birkaç karın hareketiyle sıkılaşmanız mümkün.

2. iki adım da mükemmel göğüsler

Günde sadece 10 dakika ayırarak, 2 egzersiz hareketiyle göğüsleri şekillendirebiliriz.

3. Belimizi İnceltiyoruz.

Günde sadece 15 dakikanızı ayırıp birkaç karın hareketiyle sıkılaşmanız mümkün.

4. Formda Kalçalar

Formda kalçalara kavuşmak kolay, yeter ki her gün bu 2 hareket için 15 dk. zaman ayıralım.

5. Tek Hareketle Sımsıkı Üst Kollar

Sarkan kollara son verelim! Her gün 20 kez bu hareketi yaparak kolları sıkılaştırabiliriz.

6.Ofiste 5 dk. ayırarak formdayız

Spor yapacak zaman veya mekan yoksa, ofiste 5 dakikayı kendinize ayırın. Hem masa başı ağrılarınızdan kurtulun hem de kaslarınızı çalıştırın.

Tüm hareketleri uyguladığınızda muhteşem vucudunuza merhaba demeye hazır olun. Egzersiz hareketlerini vucudunuzda değişiklikler görekene kadar yapmaya devam edeceksiniz taki tam forma gelene kadar.

Dukan Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır?

dukan-diyeti

Dukan Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır?

Fransız beslenme uzmanı Pierre Dukan tarafından tasarlanan protein ağırlıklı diyet programı “Dukan Diyeti” 40 yılı aşkın süredir var. Ancak Dr. Dukan’ın yazdığı ve 2000 yılında Fransa’da, 2010 yılında İngiltere’de ve 2011 yılında ABD’de piyasaya çıkan “Dukan Diyeti Kitabı”ndan sonra son derece popüler bir diyet haline geldi.
Dukan diyetinin izin verilen gıdalar ve çeşitli aşamalardan oluşan detaylı bir uygulaması var ve bunlara yazının devamında yer vereceğim. Ancak Dukan diyetinin özü “karbonhidratların büyük oranda azaltılıp protein ağırlıklı beslenmekten” oluşuyor diyebiliriz.
Yani bu diyette son yıllara kadar kilo vermenin tek formülü kabul edilen “kalori hesabı” yok. Dukan diyetinde protein tükettiğiniz sürece kalori hesaplamanız gerekmiyor.

Dukan Diyeti Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Dukan diyetinin vadettiği gibi gerçekten hızlı ve kalıcı kilo verdirdiğini kesin olarak öğrenebilmek için öncelikle bu diyeti denemek gerekiyor. Çünkü herkesin metabolizması, sevdiği gıdalar, beslenme şekli ve diyetten beklentisi farklı.

Bu nedenle “Dukan diyeti herkes için uygundur” demek pek doğru değil. Örneğin sağlık koşullarınız nedeniyle hayvansal besinler tüketemiyorsanız, herhangi bir nedenle bu tip gıdaları az tüketmeniz gerekiyorsa veya hayvansal gıdalardan uzak bir beslenme şekliniz varsa Dukan diyeti sizin için uygun değil.

Çünkü bu diyette toplam 100 adet besine yer veriliyor ve bunların 68 tanesi hayvansal gıdalardan oluşuyor. Vejetaryenler için Dukan diyetini yapmak imkansız değil ancak uzun bir süre sadece soya ve tofu yemek sıkıcı olabilir.

Beslenme uzmanlarının çoğunluğu ve çeşitli sağlık kuruluşları Dukan diyetinin hızlı ve kalıcı kilo vermeyi sağladığını belirtiyor. Örneğin İngiltere Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan Ulusal Sağlık Servisi’ne (The National Health Service) göre Dukan diyeti özellikle ilk aşamasında görülen ağız kokusu, ağız kuruluğu, halsizlik, mide bulantısı, baş dönmesi gibi olumsuz etkilerine karşın hızlı kilo vermeyi sağlıyor ve sıkı kuralları olmasına karşın uygulaması oldukça basit.

Dukan diyeti yapanlara göre de bu diyet hızlı kilo verdiriyor ve Dukan diyeti yapıp kilo verenlerin 4/3’ü bu diyeti tavsiye ediyor.

Ancak bu diyeti yapanların bazılarında herhangi bir belirti görülmezken bazıları özellikle diyetin ilk haftalarında baş ağrısı, enerji eksikliği, nefes kokusu, ağız kuruluğu ve kabızlık gibi sorunlar yaşadıklarını belirtiyorlar.

Dukan diyetiyle ilgili eleştiriler de yok değil. İngiliz Diyetisyenler Derneği’nin (British Dietetic Association – BDA) 2011 yılında yayınladığı ve neredeyse tüm İngiliz gazetelerinde yer verilen raporuna göre Dukan diyeti “etkili değil ve bilimsel temellere dayanmıyor”. Ayrıca Dukan diyeti aynı kurumun her yıl yayınladığı “ünlülerin yaptığı en kötü diyetler” listesinde son 3 yıldır yer alıyor.

“The Telegraph gazetesinde yayınlanan BDA raporuna göre Dukan diyeti bilimsel verilerle oluşturulmamış ve bazı gıda gruplarının tamamen çıkarıldığı bu diyet programı uzun sürede çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir. “

Sonuç olarak Dukan diyetinin işe yarayıp yaramadığı, sağlıklı olup olmadığı konusunda çoğunluk “kilo verdirdiği ve bazı hafif sorunlar dışında herhangi bir soruna yol açmadığı” yönünde birleşiyor. Fakat bazı uzmanların Dukan diyeti ve bazı besin gruplarının tamamen çıkarıldığı diğer diyet programları konusundaki uyarılarını da göz önünde bulundurmak lazım. Eğer herhangi bir sağlık sorununuz varsa (yüksek kolesterol, yüksek tansiyon, kalp ve damar rahatsızlığı…vb.) bu veya diğer bir diyet programına başlamadan önce bir uzmana danışmanız en güvenli yol olacaktır.

Dukan Diyeti Aşamaları

Dukan diyeti temel olarak 4 aşamadan oluşuyor. Bu aşamalarda toplam 100 gıdaya yer veriliyor ve kalori kısıtlaması yok. Yani listede yer alan gıdaları aksi belirtilmedikçe istediğiniz kadar tüketebilirsiniz.

Bir Bakışta Dukan Diyeti Aşamaları

Atak Aşaması: 68 adet saf protein yenebiliyor, 2-7 gün arası sürüyor, ilk hafta içinde 1-4 kilo arası kilo verilmesi bekleniyor, günde 1.5 kaşık yulaf kepeği yenebiliyor, günde 20 dakika egzersiz yapılması gerekiyor.

Seyir Aşaması: 68 adet saf proteine 32 adet sebze ekleniyor, her 6 günde 1 kilo verilmesi bekleniyor, günde 2 kaşık yulaf kepeği yenebiliyor, günde 30 dakika egzersiz yapılması gerekiyor.

Sağlamlaştırma Aşaması: 68 protein, 32 adet sebzeye tam tahıllı ekmek, meyve ve peynir çeşitleri ekleniyor, seyir aşamasında kaybedilen her kilo için sağlamlaştırma aşamasına 10 gün ekleniyor, günde 2 kaşık yulaf kepeği yenebiliyor, günde 25 dakika egzersiz yapılması gerekiyor.

Dengeleme Aşaması: Tüm gıda guruplarından yiyecekler tüketilebiliyor, ömür boyu sürüyor, günde 3 kaşık yulaf kepeği yenebiliyor, günde 20 dakika fiziksel aktivite yapılması gerekiyor.

1 – Dukan Diyeti Atak Aşaması

Dukan diyetinin atak aşaması 2-7 gün sürüyor. Bu aşamanın hedefi yüksek proteinle diyete hızlı bir başlangıç yapmak. Atak aşamasında 68 tane yüksek proteinli gıda öneriliyor. Bu gıdalar pişirilirken bitkisel ve hayvansal yağların kullanımı yasak. Yemeklere kesinlikle tuz eklenmiyor. Önerilen pişirme yöntemleri ızgara ve fırın.

Atak Aşamasında Tüketilebilen Gıdalar.

 • Yağsız dana veya sığır eti (yağ oranı %5’in altında olmalı)
 • Tavuk ve hindi eti (derisi ve kanatların dış kısmı hariç)
 • Sığır ciğeri, dana ciğeri
 • Yağda bekletilen konserve balıklar dışında tüm taze balıklar
 • 1.5 kaşık yulaf kepeği
 • Kabuklu deniz canlıları
 • Yumurta (günde 2 adet)
 • Koyun eti yasak
 • Az yağlı (yağ oranı %2’nin altında olmalı) süt ve süt ürünleri

Yemeklere tat vermek için sirke, hardal, baharatlar, bitkiler, soya sosu (az miktarda), sarımsak, limon suyu (3-4 damla), şekersiz ketçap (az miktarda) ve fruktoz içermeyen tatlandırıcılar kullanabilirsiniz. Atak aşamasında beslenmenin değişmesinden dolayı ve fazla protein nedeniyle sık görülen kabızlığın önlenmesi için bol bol su içilmesi öneriliyor. Yine aynı nedenden ötürü bu ilk aşamada sindirim sisteminin ihtiyaç duyduğu besin lifi için günde 1-2 kaşık yulaf kepeği yenebiliyor.

Dukan diyetinin atak aşamasında 68 farklı protein kaynağı deniliyor ancak bu “68 farklı yemek çeşidi” anlamına gelmiyor. Çünkü listede bulunan 68 gıdanın büyük çoğunluğunu domuz, tavşan, sülün, keklik, bıldırcın, deve kuşu gibi et çeşitleri oluşturuyor. Bu nedenle bu aşamada kendinizi her gün tavuk eti yerken bulabilirsiniz.

Atak Aşaması İçin 1 Günlük Örnek Diyet Listesi

Kahvaltı: Yağsız yoğurt, 1 adet haşlanmış yumurta.
Ara Öğün: Piliç ızgara.
Öğle Yemeği: Yağsız süzme peynir ve ızgara göğüs tavuk eti.
Ara Öğün: Yağsız yoğurt (1 kaşık yulaf kepeği ekleyebilirsiniz).
Akşam Yemeği: Izgara balık ve 1 adet suda pişirilmiş yumurta.

Yumurtalar ve yulaf dışında kalan gıdalarda 1 kase veya 100 gram gibi miktar belirtmedim çünkü bunları sınırsız olarak tüketebiliyorsunuz.

Atak Aşaması İçin 1 Haftalık Örnek Diyet Listesi

1. Gün

Kahvaltı: Bitki çayı, yağsız süzme peynir, 2-3 dilim ızgara göğüs tavuk eti.
Öğle: Izgara yağsız dana eti, yağsız yoğurt.
Ara Öğün: Tarçınlı, yulaf kepekli (en fazla 1.5 kaşık) krep.
Akşam Yemeği: Sarımsaklı ızgara veya fırında karides.

2. Gün

Kahvaltı: Bitki çayı veya sıcak yağsız süt, yağsız olarak hazırlanmış omlet, 2-3 dilim yağsız pastırma.
Öğle: Çeşitli baharatlarla hazırlanmış ızgara veya fırın balık.
Ara Öğün: Yulaf kepekli yağsız yoğurt, bitki çayı veya kahve (şekersiz).
Akşam: Haşlanmış yumurta, yağsız yoğurt.

3. Gün

Kahvaltı: Bitki çayı, yağsız beyaz peynir, 1-2 dilim hindi salam.
Öğle: Izgara göğüs tavuk eti, yağsız yoğurt.
Ara Öğün: Yulaf kepekli yoğurt.
Akşam: Fırında göğüs tavuk eti veya yağsız kıymayla hazırlanmış köfte.

4. Gün

Kahvaltı: Bitki çayı, çırpılmış 2 adet yumurta, yağsız peynir.
Öğle Yemeği: Köri soslu tavuk.
Ara Öğün: Şekersiz çay veya kahve, yulaf kepekli kek.
Akşam: Balık çorbası.

5. Gün

Kahvaltı: Bitki çayı, yulaf kepekli yoğurt.
Öğle: Buharda pişirilmiş balık, yağsız yoğurt.
Ara Öğün: 2-3 dilim hindi salam.
Akşam: Biberli sığır eti ızgara.

6. Gün

Kahvaltı: Bitki çayı veya şekersiz kahve, nane ve körili omlet.
Öğle: Izgara göğüs tavuk eti, yağsız yoğurt.
Ara Öğün: Yulaf kepekli bisküvi.
Akşam: Hindi etinden hazırlanmış köfte.

7. Gün

Kahvaltı: Bitki çayı veya kahve, haşlanmış 2 adet yumurta.
Öğle: Füme somon, yulaf kepeğiyle hazırlanmış kek.
Ara Öğün: Bitki çayı veya kahve.
Akşam: Fırında tavuk (derisiz).

2 – Dukan Diyeti Seyir Aşaması

Dukan diyetinin seyir aşamasında (cruise phrase) beslenme listesine bazı sebzeler dahil oluyor ve tüketebileceğiniz besin sayısı 100’e yükseliyor.

Ancak yukarıda da belirttiğim gibi bu rakam sizi yanıltmasın çünkü her gün yemediğimiz ve bulmamızın neredeyse imkansız olduğu bazı etler (sülün, keklik, deve kuşu…vb.), yine bulmanın çok zor olduğu (en azından Türkiye’de) kılıç balığı, keler balığı, pisi balığı, yayın balığı gibi balıklar bu 100 besin arasında yer alıyor. Bu nedenle Dukan diyeti yaparken seçeneklerin azalmasından dolayı en çok tavuk, hindi eti ve dana eti tüketiliyor.

Seyir aşamasında eklenen sebzelerden bazıları (aşağıda tam listeyi bulabilirsiniz) enginar, kuşkonmaz, pancar, brokoli, Brüksel lahanası, lahana, salatalık, havuç ve patlıcan.

Dukan diyetinin 2. aşaması olan seyir aşamasında hedeflenen kişinin fazla kilolarından kurtularak “gerçek kilosuna” ulaşması.

Bu aşamanın süresi kişinin kaybetmek istediği kilo miktarına göre belirleniyor ve verilmek istenen her kilo için 6 gün öneriliyor. Yani 10 kilo vermek istiyorsanız Dukan diyetinin seyir aşaması sizin için 2 ay sürecek.

Seyir aşaması kendi içinde uygulama şekilleri bakımından çeşitli kollara ayrılıyor. Örneğin 1 gün saf protein diyeti (sebze yok), 1 gün protein+sebze diyeti uygulandığında buna 1/1 adı veriliyor. Burada önemli olan kaç gün “saf protein”le beslenilecekse takip eden “protein+sebze” günlerinin aynı sayıda olması. Seyir aşamasının bu alt kolları kişinin fazla kilosuna göre 1/1, 2/2, 3/3, 4/4, 5/5 olarak tanımlanıyor.

Bu aşama genel olarak insanlara biraz karışık gelse de aslında gayet basit. Şöyle düşünebilirsiniz; 1 gün atak aşamasındaki gibi sadece protein yiyeceksiniz 2. gün ise listede önerilen sebzeleri öğünlerinize ekleyebileceksiniz. Bu döngü sürekli tekrar edecek. 1 gün protein, 1 gün sebze ve protein, 1 gün protein, 1 gün sebze ve protein gibi.

Dr. Dukan’ın tavsiyesi yemek çeşitliliği sunduğu için uygulaması daha kolay olan 1/1 seçeneğinin kullanılması yönünde ancak aşırı kilolular için 3/3, 4/4 ve obezler için 5/5 uygulamasını (5 gün saf protein, takip eden 5 gün protein+sebze) öneriliyor.

Ayrıca bu aşamada günde en az 30 dakika tempolu yürüyüş yapılması gerekiyor.

Dukan diyetinin seyir aşaması uzun sürdüğü ve yemek seçeneği az olduğu için disiplin ve kararlılık gerektiren bir süreç. Diyeti kurallarına uygun olarak yapıp kilo vermeye başladıkça ihtiyaç duyduğunuz motivasyonu sağlayarak bu zorlu süreci atlatabilirsiniz.

Seyir Aşaması İçin 1 Haftalık Örnek Diyet Listesi

Aşağıdaki liste çoğunluğun uyguladığı 1/1 yani 1 gün saf protein, 1 gün protein+sebze içermektedir.

1. Gün (Sebze+Protein)

Sabah: Şekersiz sıcak içecek (yağsız süt ve tatlandırıcı kullanabilirsiniz), domatesli yumurta.
Öğle: Tavuklu salata.
Ara Öğün: Yağsız krem peynirle kereviz sapı.
Akşam: Çeşitli baharatlarla hazırlanan göğüs tavuk eti ve kepekli galeta.

2. Gün (Saf Protein)

Sabah: Sıcak içecek (bitki çayı olabilir, salamlı yumurta (yağ eklenmeyecek).
Öğle: Izgara veya fırın balık.
Ara Öğün: Yağsız yoğurt.
Akşam: Hindi eti (fırın veya ızgara).

3.Gün (Protein+Sebze)

Sabah: Bitki çayı, hindi salam ve yağsız tavada pişirilmiş mantar.
Öğle: Kepekli galeta ve domates.
Ara Öğün: Yağsız yoğurt (veya küçük bir parça haşlanmış balık)
Akşam: Fırında mantar ve hindi.

4. Gün (Saf Protein)

Sabah: Sıcak içecek, yağsız yoğurt.
Öğle: Yağsız tavada omlet (sebze yok, peynir olabilir).
Ara Öğün: Yağsız yoğurt.
Akşam: Haşlama veya fırında somon, çıtır yulaf kepeği (1 kaşık).

5. Gün (Protein+Sebze)

Sabah: Sıcak içecek, ıspanaklı yumurta.
Öğle: Kremasız kuşkonmaz çorbası.
Ara Öğün: Yağsız krem peynirle havuç.
Akşam: Mantarlı tavuk.

6. Gün (Saf Protein)

Sabah: Sıcak içecek, yağsız tavada pişirilmiş tavuk parçaları ve yağsız beyaz peynir.
Öğle: Kepekli galeta, yağsız krem peynir, füme et.
Ara Öğün: Yağsız yoğurt.
Akşam: Baharatlı somon.

7. Gün (Protein+Sebze)

Sabah: Sıcak içecek, salam, pastırma veya sosis, yumurta.
Öğle: Haşlanmış karides.
Ara Öğün: Yulaf kepekli yağsız yoğurt.
Akşam: Zencefilli fırında tavuk ve yeşil salata.

3 – Dukan Diyeti Sağlamlaştırma Aşaması

Dukan, kiloların verildiği ve gerçek kiloya ulaşıldığı anda kişinin diyet açısından en “hassas” dönemine girdiğinin altını çiziyor. Ona göre bu hassasiyet çok sıkı bir diyetten sonra kazanılan başarının kişinin “rehavete kapılarak eski beslenme alışkanlıklarına dönme riskinin” yüksek olmasından kaynaklanıyor. Bu tehlikeli durumu önlemek için diyetin 3. yani “sağlamlaştırma” aşaması var.

Bu aşamada diyet listesine yeni ve lezzetli ekler geliyor. Örneğin artık her gün bir miktar meyve + günde 2 dilim tam tahıllı ekmek yiyebilir, az miktarda da olsa makarna veya tam tahıllı pirinç tüketebilirsiniz.

2. aşama olan seyir aşamasında verdiğiniz her kilo için sağlamlaştırma aşamasına 10 gün eklemeniz gerekiyor. Diyelim ki seyir aşamasında 15 kilo verdiniz Dukan diyetinin sağlamlaştırma aşaması sizin için toplam 150 gün sürecek. Bu kural çok önemli ve mutlaka uyulması gerekiyor.

Bu aşamanın diğer önemli kuralı ise haftanın 1 gününü “saf protein” günü olarak ilan etmek ve bu gün içinde sadece atak aşamasında izin verilen gıdaları tüketmek.

Sağlamlaştırma aşamasının en güzel tarafı haftada 2 öğün “kutlama yemeği” yiyebiliyor olmak. Bu 2 öğünde istediğiniz her şeyi (pizza, hamburger, patates kızarması, dürüm döner, dondurma…) yiyebilirsiniz.

Ama Dukan bu ödül öğünlerinin sınırlarını sıkı sıkıya çizmiş.

Şöyle ki; 2 ödül öğününün arasında en az 1 gün olmalı. Yani salı akşamı ödül öğünü yedikten sonra pazartesi günü öğle yemeğinde ödül yemeği yiyemiyorsunuz. Ödül öğününde sadece 1 adet ödül seçilebiliyor (1 pizza, 1 hamburger, 1 porsiyon patates kızarması gibi). Aynı öğünde 2. ödül (tabak) yasak.

4 – Dukan Diyeti Dengeleme Aşaması

1. aşamada kendinizi diyete hazırladıktan, 2. aşamada kilo verip ideal kilonuza geldikten, 3. aşamada verdiğiniz kiloları geri almayı önledikten sonra gelen 4. aşamada ilk 3 aşamada değişen beslenme alışkanlıklarının ömür boyu sürdürülmesi hedefleniyor. Yani bu aşama hayatınızın sonuna kadar sürüyor.

Tabii bu aşama da kuralsız değil.

1. kural her gün en fazla 3 yemek kaşığı yulaf kepeği tüketebilirsiniz.

2. kural her gün en az 20 dakika yürümelisiniz.

3. kural haftanın 1 günü sadece protein tüketmelisiniz (atak aşamasında izin verilen gıdalar).

Dukan Diyetinde Yiyebileceğiniz Besinler

Aşağıdaki liste Dukan diyetinin resmi web sitesinden alınmıştır.

Saf proteinler (Atak aşamasından itibaren)

Etler (Yağsız): Dana bonfile, bufalo eti, yağsız jambon, geyik eti, dövülmüş ince dana eti, dana pirzola, biftek, sığır filetosu, soya pastırması, az yağlı pastırma, domuz bonfile, yağsız sığır eti, yağsız jambon, sosis.

Kümes Hayvanları: Tavuk, tavuk ciğeri, yağsız hindi, tavuk sosis, az yağlı şarküteri ürünleri (hindi veya tavuk etinden olacak), devekuşu, bıldırcın, ördek.

Balıklar: Alabalık, ton balığı (konserveyse yağda değil suda olmalı), somon, alabalık, levrek, yayın balığı, pisi balığı.

Kabuklu Deniz Canlıları (ve diğerleri) : Karides, ıstakoz, yengeç, tarak, kerevit, istiridye, kalamar, ahtapot.

Bitkisel Proteinler: Soya, tofu.

Süt Ürünleri: Yağsız süzme peynir, yağsız krem peynir, yağsız süt, yağsız yoğurt, yağsız ricotta, yağsız beyaz peynir, yağsız ekşi krema.

Yumurta: Tavuk yumurtası, bıldırcın yumurtası, ördek yumurtası.

Sebzeler (Seyir aşamasından itibaren)

Enginar, kuşkonmaz, fasulye filizi, brokoli, Brüksel lahanası, lahana, havuç, karnabahar, kereviz, salatalık, patlıcan, hindiba, rezene, yeşil fasulye, kale, marul, roka, mantar, bamya, pırasa, soğan, kabak, turp, ıspanak, domates, şalgam, su teresi.

Diğer Besinler

Yulaf Kepeği: Dukan diyetinin atak aşamasında 1 günde 1.5 kaşık, seyir aşamasında 2 kaşık yulaf kepeği yenebiliyor.

Zeytinyağı: Seyir aşamasında her gün 1 çay kaşığıyla sınırlandırılmak üzere zeytinyağı kullanılabiliyor.

Goji Berries: Dut benzeri bir yemiş olan gori berries Dukan diyetinin atak aşamasında az miktarda, seyir aşamasında saf protein günlerinde 1 yemek kaşığı, protein+sebze günlerinde 2 yemek kaşığı yenebiliyor.

Dukan Diyetinin Avantajları

 • Kalori hesabına dayalı diyet programlarına göre daha hızlı kilo vermenizi sağlayabilir.
 • Kilo kaybı hızlı olduğu için diyeti yapan kişiye ekstra motivasyon sağlayabilir.
 • Kuralları sevenler için kısıtlayıcı bir diyet olması ve ne yeneceğinin belli olması avantaj olabilir.
 • Kalori hesabının olmaması ve izin verilen gıdaların sınırsızca tüketilebilmesi mide kazıntılarını ve açlık hissini önleyebilir.

Dukan Diyetinin Dezavantajları

 • Çok sıkı bir diyet olması ve bir sürü kuralları olan bir diyet olması bazı kişiler için uygulaması zor ve sıkıcı olabilir.
 • Listede 100’e yakın besin bulunsa da aslında bunların çok az bir kısmının marketlerde satılması dezavantaj olabilir.
 • Diyetin başında protein ağırlıklı beslenme nedeniyle ağız kokusu, halsizlik gibi bazı belirtiler yaşanabilir.
 • Tahıl ve besin lifi bakımından zengin sebze, meyvelerin kısıtlı olması özellikle başlangıç aşamasında kabızlık gibi sindirim sorunlarına yol açabilir.

Sonuç olarak Dukan diyeti kalori kısıtlamalı olmasa da diğer diyetler gibi sıkı kurallara sahip bir diyet programı. Diğer diyetlerde olduğu gibi bu kurallara uyulursa kilo verilebileceğini ve verilen kiloların kalıcı olacağını vadediyor.

Dukan diyetine başlamayı düşünüyorsanız benim tavsiyem diyetin tüm aşamalarını dikkatli bir şekilde inceleyerek, diyette izin verilen gıdalara bakarak bu diyetin sizin için uygun olup olmadığına karar vermeniz. Çünkü gerçekten sıkı kuralları ve çok sınırlı bir beslenme listesi var.

 

 

Sonraki Yazılar »

 
 

Copyright ® 2013 Chat | Cet | Almanya Sohbet | Hollanda Sohbet | Avrupa Sohbet | Chat Odalari | Çet | Sohbet | Canli Sohbet | Seviyeli Sohbet | Avrupa SohbeT | Muhabbet | Sicak Sohbet | Okey Oyna | Siir | Film İzle | Dizi İzle | Tek Parça FiLm İzle | Sinema FiLm Full HD İzle | Siir & Guzel Sozler

ip adresi


© WebSohbet.Gen.TR 2012 - Tüm Hakları Saklıdır.